Kusurları Kapatan Makyaj Hileleri

Kusurları Kapatan Makyaj Hileleri

Yüzünüzde beğenmediğiniz noktalar varsa artık çözümü çok kolay… Aynanın karşısına geçerek önerilerimizi uygulamanız oldukça yararlı olacaktır.

Hokka Gibi Bir Burun
Herkesin hokka gibi bir burnu olmayabilir. Sizde burnunuzdan bu sebeple şikayetçiyseniz aslında dikkati başka yerlere çekmeniz gerekmektedir. Bunun için gözlerinizi,elmacık kemiklerinizi ve dudaklarınızı ortaya çıkaran bir makyajı tercih etmelisiniz. Dudaklarınıza koyu renkli bir ruj sürerseniz, dikkatleri yüzünüzün tam ortasına çekebilirsiniz. Bu sebeple dudağınıza açık tonda bir ruj sürmelisiniz ki dikkatleri başka noktalara dağıtmalısınız.

Çıkık Çene
Çenenizin çıkık olmasından rahatsızsanız çözümü için yüzünüze uyguladığınız pudra veya fondötenden iki ton daha koyusunu çenenize ve boynunuza uygulamanız gerekmektedir. Dudaklarınıza da canlı renkte bir ruj sürmeniz gerekmektedir.

Canlı Gözler
Canlı gözleriniz olsun ve dikkat çeksin istiyorsanız çözümü basit… Pırıltılı bir göz farı kullanmanız iyi bir çözüm olacaktır. Eyeliner kullanarak farklı bir görüntü yakalayabilirsiniz. Göz çevrenizde kırışıklıklar varsa mutlaka kapatıcı kullanmanız gerekmektedir.

İnce Dudaklar
Dudaklarınız çok inceyse ve bundan rahatsızsanız, dudak çevrenizi kalemle çizmeniz gerekir. Dudak kaleminin tonunda da ruj kullanmanız iyi bir seçim olacaktır.

Düşük Kaşlar
Kaşlarınız düşük duruyorsa veya biçimsiz görünüyorsa bir diş fırçasından yardım almalısınız. Kaşlarınızı yukarı doğru fırçalayarak şeklini düzeltebilirsiniz. Hatta zamanla kaşlarınız yukarı doğru şekillenecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git