Kuru Saçların Bakımında Önemli Noktalar

Kuru Saçların Bakımında Önemli Noktalar

Kuru saçların bakımı özen ve itina gerektirir. Fazla ısıya maruz kaldıklarında kırılma olasılığı çok yüksektir. Saç kurutma makinesiyle kurutmak, sıcak suyla yıkamak, sert tarak kullanımı, maşa vs. saçınızın oldukça yıpranmasına ve kuru saçlarınızın daha da kırılmasına sebep olacaktır.

Yağlı saçlara oranla sık sık saçlarınızı yıkamak kuru saç için önerilmez. Sıklıkla yıkayacağınız kuru saçlarınız daha çabuk dökülecek ve de yıpranacaktır.

Saçlarınızın uygun nem oranına gelmesini istiyorsanız yediğiniz besinlere de dikkat etmelisiniz. Ceviz, fındık, badem, avokado, muz gibi besinler tüketilirse saç yağlanma dengesi sağlanacaktır.

Saçlarınıza yapacağınız bir diğer uygulama da, bakım için yapacağınız ufak dokunuşlar. Şampuanınızı iyi seçin, kuru saçlarınız için muhakkak saç kremi kullanın, saçınızı yıkarken şampuanı deriye iyice uygulayın.

Kuru ve yıpranmış saçlarınız varsa öncelikle A vitamini eksiğiniz var demektir. A vitamini yoğunlukla havuçta bulunmaktadır, tabii ki A vitamini zeytinyağıyla birleşince açığa çıkan bir vitamin çeşididir. Havuçla yapacağınız saç maskeleriyle de saçınızın doğal olarak vitamin kazanmasına sebep olacaktır.

Havuçla Yapılan Mucize Saç Maskesi

  • 2 Adet havuç
  • 1 Tatlı Kaşığı Zeytinyağı
  • Yarım Litre Sıcak Su

Uygulanışı: Havuçları rendeleyiniz, kaynar suyun içine bırakınız,10 dakika kaynattıktan sonra içerisine zeytin yağını dökünüz. Karıştırdıktan sonra ateşten alınız. Suyunu süzdükten sonra maskeniz hazır. Saçınıza rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Posasından ve de suyundan da faydalanabilirsiniz. Saçlarınız her iki şekilde de beslenecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git