Kuru Saçları Canlandırmak İçin İpuçları

Kuru Saçları Canlandırmak İçin İpuçları

Kurumuş ve cansızlaşmış saçlarınız varsa mutlaka nemlendirici bir şeyler uygulamanız gerekir. Çünkü kuru ve cansız saçlar parlaklığını kaybeder ve çabuk kırılır.

Sizi bu sorunlardan kurtaracak bazı önerilerim olacak. Saçınızın doğal yağını korumak için, iki günde bir yıkamanız gerekir. Özellikle kullandığınız şampuanın mutlaka yoğun nemlendirici özelliği olmalıdır. Fazla sıcak su kullanmayın ve saçı ılık su ile yıkamaya dikkat edin. Çünkü sıcak su saçlar da nem kaybına neden olacağından, saçlarınız daha çabuk kuruyacak ve kırılacaktır.

Ayrıca saç kremi kullanmakta saçların nem oranını korumaya yardımcı olur. Saç kremi kullanırken, saç kremini saçlarınızın dibine değil uçlarına sürüp 5 dakika bekletip durulayın ve saçlarınızı saç kurutma makinesi kullanmadan kurutmanız daha iyi olacaktır. Soğuk hava nedeni ile bilhassa kış dönemlerin de, saç kurutma makinesi kullanılması mutlaka gerekir. Bu gibi durumlar da, orta ısı seviyesi ile saçlarınızı kurutun.

Kuru saçlarınızı canlandırmak için iki ay da bir saç uçlarınızda ki kırıkları aldırın. Bu işlem saçınızın nem ve vitamin değerini koruyarak, saçlarınızın soluk almasını, hacim kazanmasını ve çabuk uzamasını sağlayacaktır.

Bu ayrıntıların dışında, saçlarınızı nemlendirmek için şu bakım maskesini uygulaya bilirsiniz.

Kuru saçları canlandıracak saç maskesi: Bir tatlı kaşığı süzme bala, bir tatlı kaşığı badem yağı, yarım tatlı kaşığı keten tohumu yağı, bir çay kaşığı çam terebentin esansı, bir çay bardağı sıcak su ekleyip karıştırın ve ılmasını bekleyin. Ilıyan karışımı saç köklerine ve uçlarına masaj yaparak yedirin. Streç folyo sarıp 1 saat bekletin ve nemlendirici bir şampuan ile yıkayıp durulayın. Parlak ve kurumayan ışıl ışıl saçlarınızı görüp siz de şaşıracaksınız. Bu işlemi hafta da bir uygularsanız daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git