Kuru Saçlar İçin Nem ve Bakım Maskesi

Kuru Saçlar İçin Nem ve Bakım Maskesi

Kuru saçlar, daha çok özen ve bakım gösterilmesi gereken saç tipidir. Kuru saçlara bakım yapılmadığı durumlarda çok çabuk yıpranır ve kırılır. Saçarda kopmalar ve dökülmeler meydana gelir.

Saçların doğal nem oranını korumak ve arttırmak için bakım yapmayı ihmal etmemek gerekir. Özellikle mevsim geçişlerinde, saçlarda yıpranmalar ve kuruluklar daha fazla görülür. Bunu engellemek ve saçlardaki kuruluğu gidermek için, kuru saçlar için nem maskesi uygulamak son derece yararlıdır.

Kuru saçlar için bakım maskesi, saça doğal bir nem verirken, aynı zamanda sağlıklı olmasını da sağlar. Saçlara ışıltı ve parlaklık verirken, koparak kırılmasını da önler.

Kuru saç bakımı uygulamasını düzenli bir şekilde yapmaya özen gösterilmesi gerekir. Maskenin yararını, birkaç uygulamadan sonra görecek, etkisine inanamayacaksınız.

Gerekli Malzemeler

  • 1 yumurta sarısı
  • yarım muz
  • 1 çay kaşığı limon suyu
  • 2 çay kaşığı süt tozu
  • 1 çay kaşığı Hindistancevizi yağı

Maskenin Hazırlanışı ve Uygulanışı

Tüm malzemeleri cam veya porselen bir kabın içerisine koyarak, blender yardımı ile karıştırın. Hazırladığınız saç bakım maskesi karışımını, tüm saç diplerine ve saç uçlarına yedirerek sürün. Bir havluyla saçarınızı sararak, yarım saat maskenin saçlara nüfus etmesini bekleyin. Bekleme süresinin ardından, saçlarınızı ılık suyla masaj yaparak yıkayıp, iyice temizleyin.

Saçlar için nem maskesi uygulamasını, 15 günde 1 defa yaparak, daha sağlıklı ve gür saçlara sahip olabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git