Kuru Ciltler İçin Ballı Maske Tarifi

Kuru Ciltler İçin Ballı Maske Tarifi

Kuru ciltler, diğer cilt tiplerine göre daha hassastır. Dış etkenlerden çok daha çabuk etkilenirler. Bundan dolayı özel bir bakım uygulanması gerekir.

Doğal malzemeler kullanılarak yapılan kuru ciltler için ballı maske, içeriğindeki maddelerin özelliklerinden dolayı oldukça fayda sağlıyor. Yüzde oluşan pullanmayı yok ettiği gibi, cildi nemlendirerek ferahlamasına da yardımcı oluyor.

Evde bulunan doğal malzemelerden yapıldığı için oldukça pratik olan bu maske, diğer pahalı ürünlere gerek kalmadan güzelleşmeyi sağlıyor. Kuru ciltler için ballı maske tarifi ile cildin ışıltısı ve esnekliği geri kazanılıyor.

Gerekli Malzemeler

  • 1 yemek kaşığı doğal bal
  • 1 tatlı kaşığı toz tarçın
  • 1 tatlı kaşığı doğal sızma zeytinyağı

Maskenin Hazırlanışı

Cam bir kâsenin içine bal ve zeytinyağını koyarak, iyice karışmasını sağlayın. İçine tarçını ekleyerek, pürüzsüz bir görünüm elde edin. Önce göz çevresinden başlayarak, alın, yanaklar, çene ve boyun da dâhil olmak üzere tüm yüze uygulayın. Ufak dokunuşlarla masaj yapmanız, maskenin cilde daha iyi nüfuz etmesini sağlayacaktır.

Kuru ciltler için maske tarifini haftada 1 kez uygulayıp, cildin kaybettiği nemi geri kazanabilirsiniz. Aynı zamanda daha sağlıklı ve güzel bir cilde de sahip olabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git