Küçük Yatak Odaları İçin Dekorasyon Önerileri

Küçük Yatak Odaları İçin Dekorasyon Önerileri

Küçük bir yatak odanız varsa ve bunu en güzel şekilde dekore etmek istiyorsanız, bu sanıldığı gibi ve zor ve imkansız değil. Vereceğimiz birkaç dekorasyon önerisiyle küçük metrekarelerdeki yatak odalarınızı hem rahat hemde konforlu yaşam alanlarına dönüştürebilirsiniz. Nasıl mı? İşte size kolayca uygulayabileceğiniz bir kaç ipucu:

Öncelikle yapmanız gereken, düzenleyeceğiniz yatak odanızın duvar rengini ve ışıklandırma sistemini belirlemek olmalıdır. Odanızın tavanına yerlestireceğiniz beyaz ışıklı spotlar ve tavana monte edilebilen küçük bir abajur oda aydınlatmanız için en güzel seçimlerden biridir.

Duvarlarınızı ise, parlak ve açık renklerle boyamak en iyi tercih olacaktır. Boyanın dışında geometrik desenli duvar kağıtlarını ister tek duvara ister tüm duvarlara uygulamakta modern bir hava yakalamanızı sağlayacak diğer bir çözümdür. Çünkü açık renkler ve geometrik desenler, odanınızın daha geniş olarak algılanmasını sağlayacaktır.

Kullanışlı bir yatak odasına sahip olmak istiyorsanız, gereksiz ve çok fazla yer kaplayan eşyalardan uzak durmalısınız. Zaten kullanım alanı dar olan odanızı kalabalık bir eşya topluluğuyla dahada karmaşık hale getirebilirsiniz. Bunun için alacağız yatak odası mobilyalarını seçerken odanın metrekaresini düşünerek seçmek en akıllıca karar olacaktır. Perde seçiminizi de açık renk ve yumuşak dokulu kumaşlardan yana kullandığınızda, küçük olan odanızı ferah ve kullanışlı bir hale getirmiş olursunuz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git