Küçük Ama Gösterişli Salonlar İçin Dekorasyon Önerileri

Küçük Ama Gösterişli Salonlar İçin Dekorasyon Önerileri

Salonlarda genellikle onca eşyanın her an kullanılmadığını biliyoruz. Üstelik küçük bir salonunuz varsa gösterişli bir hale sokmak için az ama öz eşyaları doğru yerleştirmek yeterli olacaktır.

Salonda kullandığınız orta sehpanın etrafında rahatça dolaşıldığı bir alan varsa veya kanepeden kapıya veya yemek masasına doğru giderken sağa sola çarpılmadığı sürece sorun yok ve yeterli alan var demektir. Salona fazla eşya koyup koymadığını merak edenler için ise odayı şöyle bir turlamak sorunun doğru yanıtını bulmaya yetecektir.

Küçük bir salonda aslında odak noktası belirlemek ve eşyaların aralarını fazla açmayarak bu odak noktası çevresine bir düzen oluşturacak şekilde yerleştirmek, sıcak ve derli toplu bir görünüm yaratacaktır. Eşyaların yüzleri de mutlaka odak noktasına dönük olacak diye de bir şart yoktur.

Büyük mobilyalar yerine mutlaka daha küçük ebatta üretilen mobilyalara yönelmeniz daha doğru bir tercihtir. Ancak sade ve basit ürünlere yöneleceksiniz anlamına da gelmez. Cam sehpalar, kristal avizeler, farklı tasarımlar ve göz alıcı çerçeveler salonun daha ihtişamlı ve haliyle daha da büyük algılanmasını sağlayacaktır.

Açık renkleri kullanarak özellikle ferah ve rahat bir görünüm yaratmış olursunuz. Renkli aksesuarları ve detayları da kullanmayı ihmal etmemeniz gereklidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git