Krepe Balyaj Nasıl Yapılır?

Krepe Balyaj Nasıl Yapılır?

Krepe balyaj yapımı aracılığı ile sizler de hayal ettiğiniz saç platformuna merhaba diyebilirsiniz. Krepe balyaj yapımı için ilk adımda saçlarınızı yoğunluk durumuna göre parçalara ayırmanız gerekmektedir. Bu adım sonrasında ayırmış olduğunuz saçları mandal tokalar aracılığı ile sabitlemelisiniz. Sabitlemiş olduğunuz tokaları tek tek birbirinden ayırarak krepe işlemini uygulamaya almanız gerekmektedir. Bu işlem için bir tutam saçı diplere doğru tarayarak kabartmanız gerekmektedir. Geriye kalan saçların üst kısmına oriel sürerek bekletebilirsiniz. Kullanıma almış olduğunuz oriel saç renginizin açılması adına biçilmiş bir kaftan olarak değerlendirilmektedir. Bu uygulama sonrasında boyamış olduğunuz saç tutamlarını özel folyo aracılığı ile sarmalısınız. Tek tek ayırmış olduğunuz saç tutamlarının hepsine aynı işlemi uygulamalısınız. Saç boyama işleminin ardından sarmış olduğunuz özel folyoları sık aralıklar ile kontrol etmeniz gerekmektedir. Saç tutamlarında istediğiniz rengi elde edene dek oreili yıkamamalısınız. Folyo aracılığı ile sarmış olduğunuz saç tutamlarını en fazla 20 dakika boyunca bekletmeniz gerekmektedir. İstediğiniz renk tonunu elde ettikten sonra kerepe balyajı su aracılığı ile yıkamanız gerekmektedir. Tüm işlemler bittikten sonra saç renginizi korumak adına cila uygulamasından da yararlanabilirsiniz.

Boyalı Saçlar İçin Özel Maske Tarifleri:

  • Bepanthne ampul
  • Ampul
  • Zeytinyağı
  • Yılan yağı

Boyalı saçlar için özel maske tarifi sayesinde canlı ve parlak görünen saç tipine merhaba diyebilirsiniz. Özel saç maskesi tarifi için yılan yağını zeytinyağı aracılığı ile harmanlayalım. Elde ettiğimiz karışımın içerisine ampul ve bepanthne ilave edelim. Maskemizi saç diplerine masaj yardımı ile sürelim ve 30 dakika boyunca bekleyelim. Bekleme süresinin ardından saçlarımızı ılık su ile durulayalım.

Boyalı ve Yıpranmış Saçlar İçin Özel Maske Tarifi:

  • Yumurta
  • Süt
  • Bal
  • Zeytinyağı
  • Muz

Boyalı ve yıpranmış saçlar için uygulamaya alacağınız özel maske tarifi ile kusursuzluğa merhaba diyebilirsiniz. Özel saç bakım maske yapımı için bir adet muzu belender ile püre haline getirelim. Püremizin içerisine zeytinyağı, bal, süt ve bir adet yumurta ilave ederek karıştıralım. Hazırladığımız maskemizi saç diplerine masaj aracılığı ile yedirelim ve 20-25 dakika boyunca bekleyelim.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git