Koyu Renkte Ruj Sürme Teknikleri Nelerdir?

Koyu Renkte Ruj Sürme Teknikleri Nelerdir?

Koyu renkte ruj kullanmak bazen sizi ağır gösterirken, bazen de iddialı bir hal almanızı sağlar. Seçeceğiniz renk tonuna göre, tarafınızı belirlemeniz mümkün. Ancak birçok kadın koyu renk ruj kullanmaktan kaçınıyor. Bunun nedeni ruj sürme işleminin, başarısızlıkla sonuçlanacağı düşüncesi. Birkaç tekniği öğrendikten sonra, koyu renk ruj sürmek çocuk oyuncağı! Gelin bu tekniklere birlikte göz atalım;

 

 

 

Koyu Renk Ruj Sürerken Nelere Dikkat Edilmeli

Rujunuzu sürmeden önce yapmanız gereken ilk şey, bir dudak balsamı kullanmak. Dudak balsamı dudaklarınızı nemlendirerek, ruju daha kolay uygulamanızı sağlayacaktır. Ardından dudaklarınıza bir baz uygulayıp, pürüzsüz ve daha kalıcı bir rujun temelini atabilirsiniz. Dudaklarınız artık ruj sürmek için hazır. İlk olarak parmağınızı kullanarak, rujdan hafif dokunuşlarla almak ve dudaklarınızı renklendirmek. İşte şimdi koyu renk ruj için hazırlanmış dudaklara sahipsiniz.

Bundan sonra yapacağınız işlem, dudak kalemi sürmek olmalı. Böylelikle dudak çevrenizi belirler ve rujunuzun kalıcı olmasına katkı sağlarsınız. Ayrıca ruj sürerken taşmaması için bir sınır çizmiş olursunuz. Dudak kaleminizin rujunuza yakın bir renkte olmasına dikkat ederseniz, daha iyi bir görünüme kavuşabilirsiniz. Bir fırça yardımıyla sürmeye korktuğunuz ruju, dudaklarınıza sürmeye başlayın. Ruju sürerken kalem çektiğiniz bölgelere yakın darbeler atarsanız, kalem ve rujun birleşmesini sağlarsınız. Böylece kalemle hazırladığınız çerçeve ortadan kalkmış olur. Ruj sürme işleminin ilk etabını tamamlayınca, dudaklarınıza hafif fırça darbeleriyle pudra uygulayın. Ardından bir kat daha ruj sürmeniz gerekiyor. İşte, kalıcı ve koyu renkte ruj sürme işlemini tamamladınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git