Kore Kozmetik Kavramı Ne Anlama Geliyor?

Kore Kozmetik Kavramı Ne Anlama Geliyor?

Güzelliğine önem veren kadınlar son zamanlara kadar kullandıkları ürünlerin içeriklerine çok dikkat etmeden ciltlerine uygulama yaparlardı. Ancak bozulan dünya atmosferi ile dış etkenlerden olumsuz etkilenen cilde bir de içeriğinde fazla kimyasal maddeler olan ürünler uygulanınca, ciltte gereğinden fazla tahribat ve erken yaşlanma belirtileri ortaya çıkmaya başlamıştır. Bunun sonucu olarak, kullanıcılar özellikle bazı kozmetiğinden uzaklaşıp, içeriğinde neredeyse hiç zararlı kimyasallar barındırmayan ve doğal içeriklerden oluşan Kore Kozmetik ürünlerine yönelmişlerdir.

Güney Kore geleneksel yapısı ile köklerine bağlı bir ülkedir. Ülkede uzun yıllardır üretilmekte olan cilt bakım ürünleri, doğal içerikleri sebebi ile özellikle batı ülkelerinin dikkatini çekmeye başladı. Kore Kozmetik dünya çapında popülaritesini ve pazardaki payını gittikçe artırmaya başlamıştır.

Kore Kozmetik Ürünleri Nelerdir?

Kore kozmetik ürünleri arasında en popüler ürünler, Temizleme yağları, köpükleri, kağıt maskeler, serum ve ampüller, makyaj bazı kremler, BB krem, CC krem gibi cilt tonu eşitleyici ürünlerdir. Serum, esans ve ampül gibi ürünler özellikle kırışıklık, leke, akne vs gibi cilt sorunlarını gidermeye yönelik ürünlerdir. Güney Kore’nin popüler yaptığı bu ürünler içerisindeki en eğlencelisi olan kağıt maske ürünleri ise, her çeşit içeriğe göre üretilebilen ve cildi dinlendirerek bakım yapan tek kullanımlık ürünlerdir.

Kore bakım rutinine göre, İlk aşamalarda cildin ihtiyaç duyduğu temizlik sağlanırken, ardından serum veya esans uygulaması ile cildin sorunlu kısımlarının onarım ihtiyacı giderilmeye çalışılır. Sonraki aşamalarda göz çevresi ve yüzün nemlendiricisi ayrı ayrı kullanılarak cildin neme doyması sağlanır. En son aşamada ise mutlaka güneş koruyucu kullanılarak bakım rutini tamamlanır. Güney Kore’de üretilen bu doğal Kore Kozmetik ürünlerinin tamamı hakkında daha fazla bilgi almak ve ürün satın almak için yarım asırdan fazla bir süredir bu konuda deneyimli olan charmzone.com.tr markasının sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git