Koltuk altı kararması nasıl geçer

Koltuk altı kararması nasıl geçer

Kadınlarda koltuk altı kararması genel olarak, epilasyon alışkanlıkları, aşırı deodorant kullanımı, güneşte fazla kalma ve terleme sonucunda, en çok yaz aylarında görülmektedir.

Koltuk altındaki kararmaların giderilmesi için hanımlar 2 genel yöntemi tercih etmektedirler. Bunlardan ilki, beyazlık giderici kremler, ikincisi ise, bitkisel yöntemlerdir. Sizlere tavsiyemiz olan ve kısa sürede etki gösteren 2 bitkisel yöntemin tarifini vereceğiz.

 

Koltuk altı kararması için maske

Malzemeler

Pirinç unu (1 çay kaşığı ölçüsünde)
Yağsız yoğurt (1 yemek kaşığı ölçüsünde)
Elma, üzüm veya nar sirkesi (1 yemek kaşığı ölçüsünde)

Hazırlanışı ve uygulama

Malzemelerin hepsini bir kabın içerisinde kıvam alıncaya kadar karıştırıyoruz. Hazır duruma gelen maskeyi kararmaların en yoğun olduğu bölgeye sürüp, 15 – 20 dakika kuruması için bekliyoruz. Kuruyan maskeyi ıslatmadan elimizle temizliyoruz. Gözeneklerde kalan kısmını ise ılık su ile durulayabiliriz. Maskeyi tamamen temizledikten sonra koltuk altına limon suyu sürüp kurumasını bekliyoruz. Kuruyan bölgeye bebek pudrası sürerek yöntemin daha etkili olmasını sağlayabiliriz. Bu yöntemi üç günde bir uygulayarak, kısa sürede beklediğiniz sonucu alabilirsiniz.

Lekeleri gideren ve cildi beyazlatan maske

Malzemeler

İçme suyu (1 yemek kaşığı)
Pirinç (1 yemek kaşığı)

Hazırlanışı ve uygulama

İçme suyu ve pirinci bir kabın içerisinde karıştırdıktan sonra üç saat bekletiyoruz. Hazır olduktan sonra, pirincin suyu ile cildimizi temizliyoruz. Bunu ister genel cilt temizliği, isterseniz de leke olan ya da cildinizin koyu bölgelerinde uygulayabilirsiniz. Düzenli olarak uyguladığınızda çilt renginiz fark edilir tonda açılacak ve lekeleriniz temizlenecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git