Kıvırcık Saçların Bakımı Nasıl Yapılır?

Kıvırcık Saçların Bakımı Nasıl Yapılır?

Kıvırcık saçlara sahip olanlar, saç bakımı konularında daha titiz olmalı. Çünkü; kıvırcık saç çok kolay şekilde zarar görür. Kuruyup elektriklenerek kabarma göstermesi ile meşhurdur. Peki, kıvır kıvır neşeli saçlara sahip olanlar nelere dikkat etmeli?

Kıvırcık Saç Tipleri ve Bakımları

Hangi tip kıvırcık saçlara sahip olduğunuz, saç bakımı için küçük ayrıntılar taşır. Küçük ama büyük etki sağlayacak önerilerimiz ile kıvırcık saçlarınızın neşesini artırın.

1. Tip: 
Büyük ve sık dalgalara sahiptir. Bu tip saçlar, çok yıkanmayı sevmez ve sadece yıkandıkları zaman taranmak isterler. Saçlarınızı ısıdan zarar görmemesi için, havluyla kurutmayı tercih edin. Bakımı için saç yağlarının kullanılması daha uygundur.

2. Tip:
Gür dalgalı saçlardır.  Bu tip saçlarda banyo sonrası taranmak ister. Islak taramada, geniş dişli taraklar kullanılması saçların yıpranmasını engeller. Nemliyken uygulayacağınız saç kremleri ile etkili koruma elde edebilirsiniz.

3. Tip: 
En kalın ve en kıvır kıvır olan saçlardır. Kuru tarama yapılamaz. Aşırı kabarıktır ve şekil verilmesi çok zordur. Kabaran püskül püskül olmuş kıvrımlardan kaçınmak için saç yumuşatıcı kremler ile yıkayın. Banyo esnasında geniş dişli tarak kullanarak tarayın. Elektriklenme ve kabarıklığın oluşmaması için saç spreyi kullanın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git