Kışa Girerken Cilt Bakımı

Kışa Girerken Cilt Bakımı

Cildimizin yaz aylarında aşırı derecede tahriş olduğu günümüzde herkes tarafından kabul edilmektedir. Özellikle yazın zararlı güneş ışınlarına ve ter sonucu oluşan tuza maruz kalan cildimiz, aşırı sıcaklar nedeniyle de fazla kurumaktadır. Ayrıca güneş ışınları nedeniyle cildimizde meydana gelen lekelenmeler kış aylarında adeta göze battığından çok rahatsız edici olmaktadır. Kış aylarına sağlıklı bir cilt ile girmek isteyen herkes, cildini mutlaka bakıma almalıdır.

Kış aylarını çekici ve ışıltılı bir ciltle geçirmek isteyenler için en uygun cilt bakımı şüphesiz peeling uygulamasıdır. Peeling, ciltteki ölü hücrelere karşı adeta savaş açarak hepsini yok eder. Yaz aylarında yoğun sıvı kaybına uğrayan cildimiz hiç istemediğimiz solgun ve mat bir renge bürünebilir. Cildimizi bu solgun ve mat renkten kurtarmak için en iyi yöntem ise cilt maskeleridir. Ancak cildimize uygulayacağımız maskenin yoğun nemlendirici maddeler ile E vitamini içermesine dikkat etmek gerekir.

Kış aylarına girerken insanları en çok rahatsız eden hususlardan biride ciltte oluşan güneş lekeleridir. Bu tür güneş lekeleri için özel üretilmiş olan leke gidericiler ile bu lekelerden rahatlıkla kurtulmak mümkündür. Kışa girerken en çok bakıma ihtiyacı olan ayak ve ellerin bakımını unutmamak gerekir.

Evde Peeling Nasıl Yapılır?

Evde hazırlanabilen doğal cilt maskeleri

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git