Kış Mevsiminde Saç Bakımı Nasıl Yapılmalı

Kış Mevsiminde Saç Bakımı Nasıl Yapılmalı

Yazın bunaltıcı sıcağından tam kurtulduk derken, güneşin zararlı etkisini bir türlü üzerimizden atamıyoruz ve görselde en çok etkilenen yerler maalesef saçlarımız oluyor. Tabiî ki bununla da kalmıyor. Kışın soğuğu, yağmuru, karı, kömür ve odun sobalarının havada bıraktığı etki… Kışın saçlarımıza uygulayacağımız bakım ile biz kadınlar, bununda üstesinden gelebiliriz. Kışın saç bakımınızı aksatmadan doğru yaparak, yaza sıkı bir hazırlık yapabilirsiniz.

Öncelikle haftada en az 2 kez saçlarınızı yıkamanızı tavsiye ederiz. Gerek havanın kuruluğundan, nemin azlığından gerekse rüzgârdı, yağıştı derken kötü hava koşullarından ötürü saç, suya fazlaca ihtiyaç duyar. Ancak şuna da dikkat etmeli, ne kadar kışın soğuğunda sıcak su ile banyo yapma ihtiyacı duysakta, suyun ılık olması saç derinizin kuruyup, dökülmesinin önüne geçecektir. Ayrıca saçlarınızı daima daha az şampuan kullanarak yıkayın. Çünkü bilinenin aksine fazlaca şampuan kullanmak, saçlara daha temiz ve bakımlı bir görünüm sağlamaz. Hatta ve hatta fazlaca şampuan kullanımı, kepek probleminizin artmasına neden olur. Banyo esnasında saçlarınıza uyguladığınız saç bakım kremlerini de yaklaşık 2 dakika kadar saçlarınızda bekletin. Bu süre saçlarınızın, saç kremini emerek, onarılmasına yardımcı olacaktır. Her bayanın kışın, evlerinde kolaylıkla uygulayabileceği bir kaç onarıcı ve koruyucu saç maskesini siz sevgili okurlarla paylaşmak isteriz.

1) Kuru saçlar için en etkili tedavi yöntemi zeytinyağı kullanımıdır. Saçınızın yoğunluğuna göre bir miktar zeytinyağını ısıtarak, saçınızın tamamına yedirin ve bir bone ile toplayın. Saçınızı otuz dakika bu şekilde bekletin. Sonrasında saçlarınızı şampuan ile yıkayın. Bu şekilde saçınızın keratin ihtiyacını gidererek, parlaklık ve hacim kazanmasını sağlayabilirsiniz.

2) Bir kaba 2 yemek kaşığı akasya balı ile 5 yemek kaşığı limon suyunu kıvam alana kadar karıştırın ve saçlarınıza bir fırça yardımı ile iyice yedirin. 10 dakika beklettiğiniz bu maskeyi ılık su ile yıkayarak, haftada bir uygulamaya özen gösterin.

Etiketler:

Kış Mevsiminde Saç Bakımı Nasıl Yapılmalı Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Meltem dedi ki:

    Kışın cildim ve saçlarım kuruyor, tavsiyelerinize uyacağım işe yarar umarım.

Sayfa başına git