Kırışıklıklara İyi Gelen Yağlar

Kırışıklıklara İyi Gelen Yağlar

İlerleyen yaşın etkileri, makyaj kullanımı, mevsimsel şartlar ve bunun gibi etkiler ile ciltte kırışıklık problemi görülebilir. Kırışıklıkları tamamen engellemek pek mümkün olmasa da, büyük ölçüde azaltacak ve yeni kırışıklıkları engelleyecek yağlar mevcuttur. Doğal yağların düzenli kullanımı ile etkili bir sonuç alınacaktır.

E vitamini bakımından zengin olan Hindistan cevizi yağı, aynı zamanda güçlü bir antioksidan etkisi gösterir. Cildin güçlenmesi için çok faydalı olan Hindistan cevizi yağı, kırışıklıkları azaltmak için de mutlaka kullanılmalıdır. Zeytinyağı da cilt hücrelerinin yenilenmesi ve yaşlanmanın etkilerini azaltması için kullanılabilecek bir yağ türüdür. Hint ve havuç yağı da kırışıklıkları engellemek için fayda sağlayabilir. Tercih edilecek yağın her gün bir kez nemlendirme amacı ile uygulanması ve haftada bir kez de cilt maskesi içerisine katılarak uygulanması yeterli olacaktır.

Kullanılabilecek her yağ, kırışıklıklar için tek başına yeterli olmaz. Mutlaka bol su tüketimi ve sağlıklı beslenme alışkanlığı ile desteklenmelidir. Özellikle A ve E vitamini bakımından zengin besinler tüketmeye öncelik vermek gerekiyor. Aynı zamanda yüz bölgesini temizlerken ve makyaj çıkarırken hafif ve yumuşak hareketlerle cilde müdahalede bulunmak gerekiyor. Cilde çok fazla baskı uygulamak da kırışıklıkları arttırabilir. Bu alışkanlıklarla birlikte düzenli olarak yağ alternatiflerini kullanmak kısa sürede etkisini gösterecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git