Kimyasal Peeling Nedir Ve Zararı Var mıdır?

Kimyasal Peeling Nedir Ve Zararı Var mıdır?

Kimyasal Peeling Ankara da yer alan ve uzun yıllardan beri hizmet verdiğimiz kliniğimizde doktorumuz Buket Yıldırım ve donanımlı ekibi tarafından uygulanmaktadır. Kimyasal peeling işlemi genellikle donuk ve cansız görünümlü ciltlerin canlandırılması için uygulanan ve uygulama esnasında da cildin çeşitli katmanlarının kontrollü bir şekilde hekim tarafından ve yüzeysel bir şekilde soyulmasını sağlayan medikal bir uygulamadır. Tüm bunların yanı sıra kimyasal peeling Ankara kliniğimizde uygulama sayesinde ciltteki koyu renkli lekelerin tedavisi de kolaylıkla yapılabilmektedir.

Kimyasal Peeling Uygulamasının Zararı Var mıdır?

Kimyasal peeling uygulaması ardından bölgede kısa bir süreliğine hafif kızarıklık, pullanma ve soyulma meydana gelebilmektedir. Bu olası yan etkilerin dışında bölgede enfeksiyon oluşma riski yok denilecek kadar azdır.

Kimyasal Peeling Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gereklidir?

Kimyasal peeling uygulamasının ardından cildi güneş ışınlarına karşı korumak son derece önemlidir. Bu korunma dışında kişiler işlemin ardından günlük yaşamına geri dönebilir ve aktivitelerine de güvenle devam edebilmektedir. Son olarak ise kişiler mutlaka hekimin önerdiği kemleri kullanmalıdır.

Cilt Bakımı Ankara da yine oldukça tercih edien ve cilt sorununuz olsun olmasın güvenle tercih edebileceğiniz bir uygulamadır. Genellikle kişilerin cilt problemleri olmadan da tercih ettiği cilt bakım uygulamaları, birden farklı şekilde ve kişilerin ciltlerine özel olarak kullanılan ürünler ve teknikler ile uzmanlar tarafından uygulanmaktadır.

Cilt Bakımı Nasıl Uygulanır?

Cilt bakımı Ankara kliniğimizde uzmanlarımız tarafından uygulanmakta olan ve farklı teknikler ile kişiye özel olarak uygulanan bir işlemdir. Sağlıklı bir şekilde yapılan cilt bakımı yaklaşık bir buçuk saat sürer ve bu süre içerisinde de cilde sırası ile süt ve tonik ile temizleme yapılarak, daha sonrasında da  peeling, buhar, serum ve ampuller ile yüz masajı ve son olarak da maske yapılarak işlem sonlandırılır. Bu sayede cildiniz bebeksi bir görünüme kavuşurve son derece sağlıklı görünür. Konu ile ilgili detaylı bilgi ve randevu için sizler de hemen www.drbuketyildirim.com’u tıklayın!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git