Kilo Verme Yöntemleri

Kilo Verme Yöntemleri

Kilo verme yöntemleri, kişilerin ideal kiloya ulaşmaları için ortaya çıkarılmış yöntemlerdir. Siz de kilo vermek istiyorsanız bu yöntemleri iyi bilmeli ve kendinize en uygun yöntem ile işe başlamalısınız.

Kalori hesaplaması ile kilo vermek: Bu yöntem kilo vermede en etkili yöntemlerden biridir. Gün içinde aldığınız kaloriden fazlasını harcarsanız kolaylıkla kilo verebilirsiniz. Bunun için hangi besinin kaç kalori olduğunu bilip ona göre besin ve porsiyonlarınızı ayarlamalısınız.

Ekmek ve tatlıdan keserek kilo vermek: Bu yöntem tek başına çoğu zaman bir işe yaramasa da egzersiz ve düzenli yaşam ile birlikte güzel sonuçlar alınmasını sağlayabilir. Ekmeği ya hiç yemeyerek ya da en minimum seviyede tüketmek kilo vermede etkili bir uygulamadır.

Egzersiz: Düzenli ve kilo vermeye yönelik yapılan egzersiz hareketleri ile kısa sürede formunuza kavuşabilirsiniz. Bunun için etkili egzersiz hareketlerini bilmeli ya da eğitmen eşliğinde egzersizlerinizi yapmalısınız.

Diyet programını yaşam şekli haline getirerek kilo vermek: Kilo verenlerin pke çoğu bunu başarmış insanlardır. İlk başlarda diyetisyen eşliğinde başlayan geçici bir diyet gibi görülen diyet menüleri, zamanla kilo verilmeye başlandıkça kişinin alışkanlığı haline gelir ve asıl kilo verip forma girme o dönemden sonra başlar.

Düzenli beslenme: Şartlar ne olursa olsun belli saatlerde yemek yenilmesi ve 3 ara, 3 ana öğün belirlenmesi etkili kilo verme yöntemlerinden biri sayılabilir.

Kilo vermek isteyenler soğan kürü yöntemini deneyebilirler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git