Kepek Giderici Doğal Saç Maskesi

Kepek Giderici Doğal Saç Maskesi

Saçlarda kepek sorunu birçok insanın kabusu halini almaktadır. Bunun için tercih edilen çözüm yöntemlerinin başında, genellikle kepek önleyici ya da kepeğe karşı etkili şampuanlar gelmektedir. Ancak kepek sorununuza doğal maske tarifleriyle kökten çözüm üretmeniz mümkün. Evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz maskeler sayesinde, ciddi bir sorun halini alan kepekten kurtulabilirsiniz.

Kepek Giderici Aspirin Maskesi

Malzemeler: Şampuan, su ve 1 adet aspirin

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Bir adet aspirini iyice ezin. Üzerine çok hafif su ekleyin ve kıvamlı bir karışım ortaya çıkana kadar karıştırın. Bir çay bardağının içine bir avuç şampuan ekleyin. Aspirin ve suyla hazırladığınız karışımı, şampuanın üzerine dökün. Tüm malzemeleri bir süre daha karıştırın. Hazırladığınız maskeyi saç derinize uygulayın ve 2 dakika bekletin. Ardından ılık suyla yıkayarak durulayın. Bu işlemi kepek sorunu ortadan kalkana kadar, her saç yıkayışınızda tekrar edebilirsiniz.

Ayrıca dikkat etmeniz gereken bir diğer konu, kepek sorununun bir cilt hastalığından kaynaklı olup olmadığıdır. Bu nedenle kepek sorununuz ısrarlı bir şekilde devam ediyorsa, bir cilt uzmanına görünmenizde fayda var. Altında yatan bir hastalık olması durumunda, öncelikle hastalığın tedavi edilmesi gerekmektedir. Böylece kepek sorununuda ortadan kaldırmanız daha kolay bir hal alacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git