Kediler Hangi Oyuncaklarından Vazgeçemez?

Kediler Hangi Oyuncaklarından Vazgeçemez?

Miskinlik yapan, gün boyu uyuyan kediler için kedi oyuncakları en iyi antrenman araçlarıdır. Oyuncağın peşinden oradan oraya atlayan kedi, yüksek enerji harcayarak kilo problemi yaşamaktan kurtulur. Kedi tüneli, tüylü oyuncaklar, kedi tırmalama tahtası, ışıklı top gibi oyuncaklar kedilerin ilgisini çeker ve aynı zamanda keşfederek eğitilmelerini sağlar.

Kedilerin doğaları gereği çiğneme, sıçrama, koşma, tırmalama gibi ihtiyaçları vardır. Bunlar çene kemiklerinin gelişmesi, esnekliklerini korumaları ve bacak kaslarının gelişmesi için faydalı hareketlerdir. Evcil kedilerin ise bu hareketleri yapabilmeleri için kedi oyuncaklarına sahip olması gerekir.

Kedi Tırmalama Tahtasının Önemi

Kedilerin en sevdiği aksesuarlardan biri kedi tırmalama tahtalarıdır. Kediler doğada ağaç kabuklarını ya da benzer şeyleri tırmalar. Ancak bu kadar doğal bir ortam evde yoktur ve kediye özel pet shop ürünleri satın alarak yaratılması gerekir. Aksi halde kediniz evinizdeki eşyaları tırmalamaya başlayabilir ve bu isteyebileceğiniz bir durum değildir. Kedi tırmalama tahtaları, kedilerin tırnaklarını geçirerek bacak kaslarını gerdiği sağlıklı bir kedi aksesuarıdır. Tırmalama ürünleri arasında, tırmalama alanı, tırmalama kartonu, katlı tırmalama ve oyun evi, yuvalı tırmalama tahtası gibi ürünler mevcuttur. Eğer eviniz kedi yatağı, kedi yuvası ve tırmalama tahtası koyacak kadar büyük bir mekan değilse, kedinize yuvalı tırmalama tahtası satın alarak pratik bir kullanım elde etmiş olursunuz.

Favori Kedi Oyuncakları

Kediler, kedi tüneli ile keşifler yapmaktan ve tüylü fare oyuncaklarını yakalamaktan çok hoşlanırlar. Sesli ve ışıklı toplu oyun çemberi, renkli ve yumuşak kedi oyuncakları, hareketli kedi topu, tüylü olta oyuncakları kedilerin sıkılmadan vakit geçirmesi ve egzersiz yapması için en ideal ürünlerdir.

Kedinin oyuncakları sadece ona ait olmalı,  kedilerin diş yapısına ve darbelere karşı dayanıklı olmayan çocuk ve bebek oyuncakları kedilerle paylaşılmamalıdır. Parçalanan ya da tüyleri kopan oyuncaklar kedinizin nefes borusuna kaçabilir ve tehlikeleri sonuçlar doğabilir. Petzimo.com internet sitesinden dayanıklı ve kolay temizlenebilen malzemelerden üretilmiş kedi oyuncakları satın alabilirsiniz. Petzimo’da Brit, Proplan, Iams, Purina, Royal Canin, Hills kedi maması gibi daha birçok kaliteli markaya ait kuru ve yaş mama çeşitlerini de bulabilirsiniz.

Evcil hayvanlarınızı daha yakından tanımak ve onlar için en doğru kararları almak istiyorsanız Petzimo blog sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git