Kazdağları Manzarasında Konaklama – Kaz Dağları Otelleri

Kazdağları Manzarasında Konaklama – Kaz Dağları Otelleri

Kaz Dağları Balıkesir ve Çanakkale arasında yer alan bir dağ masifi olarak bilinmektedir. Muhteşem Kazdağları manzarası ve efsaneleri ile yüzyıllardır medeniyetlere ev sahipliği yapmış yunan mitolojisinde adı İda dağı olarak geçen yer tatil için gidilebilecek en iyi seçeneklerdendir.

Harika dağ havası, şelalesi, Sarıkız türbesi, dağ deresi görülmeye değerdir. Ayrıca Kaz Dağları milli parkı da ünlü olmayı hak etmiş güzelliklerle doludur.

Kazdağları Hasan Boğuldu Efsanesi

Gelmeden önce bu eşsiz yerle ilgili süregelen Hasan boğuldu efsanesi, sarıkız efsanesi gibi efsaneleri de okumayı unutmayın. Kazdağları sürprizlerle dolu.

Kazdağları’nın harika havasını solumak ve manzarasına Şahit olmak istiyorsanız kazdağları butik otelleri idealdir. Bungalov evler, butik oteller, otel güre otelleri size en rahat tatili yaşatmak için hizmet vermektedir.

Kaz Dağları Endemik Bitkiler

Fıstık çamı, kayın, Karaçam gibi çeşitli ağaçları içeren milli park her yıl çeşitli milletlerden turistleri çekmeyi başarıyor. Şahindere kanyonunu da görmeyi kesinlikle ihmal etmemelisiniz çünkü burası da insana görsel zevk veren özel yerlerden.

Bu kadar özel yerde özel olarak yetişen başka hiçbir yerde bulamayacağınız endemik türler yetişmesi sizi şaşırtmaz elbette. Çok çeşitli bitki örtüsü daha önce görmediğiniz yalnızca burada yetişen harika rengarenk çiçekler için fotoğraf makinanızı yanınıza almayı unutmayın. Sahilde kızılçam ile başlayıp en tepelerde yalnız Kazdağı’nda göreceğiniz göknarı da, kataca ayı yaban kedisi tilki gibi pek çok hayvan da sizi kaz dağına çekecek diğer unsurlardan.

Kazdağları Bungalov Evler

Buraya gelip Kazdağları konaklama avantajlarından nasıl faydalanırım diyorsanız bungalov otellerde termal spa, doğa yürüyüşü gibi pek çok imkana sahip olacaksınız. Üstelik otel Güre‘den denize yürüyüş mesafesinde ulaşmak da mümkün.

Bir tarafınızda dağin eşsizliği ve diğer tarafınızda deniz bunlara ek Kaplıca suları da yine Kaz Dağları‘nda. Ailenizle rahatça tatil yapmak istiyorsanız mutlaka bungalov evleri tercih edin 16 metrekare evlerde rahatça tatilin keyfini sürün.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git