Kayısı Yağı İle Cilt Bakımı

Kayısı Yağı İle Cilt Bakımı

Doğal yağlar son zamanlarda kişisel bakım kozmetik ürünlerinin içeriğinde sıklıkla kullanılmaktadır. Kayısı yağı da günümüzde krem, vücut losyonu, saç bakım kremleri gibi çeşitli bakım ürünlerinde kullanılmaktadır. Yağ asitleri, A, C ve E vitaminleri açısından zengin kayısı yağı besleyici bir yağ olma özelliğine sahiptir. Bu bakımdan hem cilt hem de saçlar için kullanımda oldukça faydalıdır.

Cilt Bakımı: Kayısı yağı hassas ciltler için kullanıma da uygun olduğundan cilt bakımında rahatlıkla tercih edilebilir. Günlük kullandığınız nemlendiriciye ekleyerek daha yumuşak bir cilde sahip olabilirsiniz. Duştan sonra yüzünüze bir pamuk yardımıyla uygulayacağınız kayısı yağı geniş gözenekler ve siyah nokta sorunu için oldukça etkilidir. Kayısı yağını yüzünüzde 15 dakika beklettikten sonra durulayın.

Saç Bakımı: Yumuşacık saçlara sahip olmak için kayısı yağını tek başına kullanabileceğiniz gibi diğer doğal yağlarla karışım da hazırlayabilirsiniz. Kayısı yağı ya da bitkisel yağ karışımını saç diplerinize masaj yaparak uygulayın ve geniş dişli bir tarak yardımıyla uçlara doğru dağıtın. En az yarım saat dilerseniz tüm gün saçta bekletebilirsiniz. En iyi sonucu almak için haftada 1-2 kez düzenli olarak uygulayın.

Vücut Bakımı: Tıpkı yüzünüz gibi tüm vucudunuzun da neme ihtiyacı olduğunu unutmamalısınız. Duş sonrası vücuda kayısı yağı ile masaj yaparak hem kuruluğa iyi gelecek hem de cildinizin sıkılaşmasına yardımcı olacaktır. Diz, dirsek ve topuklar gibi sık kuruyan bölgeler için kayısı yağını rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git