Kaş Uzatmak İçin Doğal Yöntemler

Kaş Uzatmak İçin Doğal Yöntemler

Bakışlar kaşlarla güzellik, güç, çekicilik kazanır. Zamanında ince ve kavisli alınan kaşlar şimdilerde yerini kalın ve düz kaşlara bıraktı. Eğer sizin de kaşınızı doğal yollardan uzatma, gürleştirme niyetiniz varsa uygulama öncesi doktor, uzman, aktar, estetiysen gibi işin ehli bireylerden yardım almanız hızlı ve güvenilir sonuç almanızı kolaylaştıracaktır. Kaşı uzatmak için kullanılan doğal yöntemleri araştırdık. Buyurun, sonuçları inceleyelim.

Sarımsak: Kaş çıkarmak ve uzatmak denilince akla gelen ilk yöntemlerdendir. Düzenli olarak günde birkaç kez kıllar çıkış yönüne doğru fırçalanır. 2 diş sarımsak rendelenir. 1 yemek kaşığı zeytin yağını üzerine ekleyin ve harmanlayın. Kaş köklerine fırça yardımıyla yedirin ve yatar halde yarım saat bekleyin. Bebek şampuanı ile temizleyin. Haftada iki kez kullanabilirsiniz. Fazla gelen karışımı cam bir kapta buzdolabında muhafaza edin. Eğer sarımsak kokusu sizin için sorun ise 1 yemek kaşığı sarımsak yağıyla aynı karışımı hazırlayıp uygulayın.

Bitkisel Yağlar: Zeytin, hint, fındık, badem, E vitamini yağlarından birini tercih ediniz. Kaşlarınızı kızarana kadar fırçalayın. Böylece kan akışı hızlanacak, cilt harekete geçecektir. Köklerinde uçlarına kadar tercih ettiğiniz yağı fırçalayarak sürün. Hem uzamayı hem de gürleşme sağlar.

Süt: Bir miktar süt pamuğun üzerine dökülür. Kaşı fırçaladıktan sonra üzerine kompleks yapılarak her gün uygulanır. Kıl köklerini güçlendirerek uzamasını sağlar.

Soğan Suyu: 1 küçük soğanın suyu sıkılır. Pamuk yardımıyla kaşa uygulanır. 20 dakika bekledikten sonra soğuk suyla yıkanır. Soğanın yapısındaki kükürt saç ve kaş uzamasını destekler.

Yumurta Sarısı: Bir yumurtanın sarısı ayrılır. Fırçayla kaşların çıkış yönüne doğru cilde yedirilir. Seyrek kaşlarda sıkılaşmayı ve uzamayı hızlandırır. 20 dakika bekledikten sonra ılık suyla durulanır. Haftada iki kez yapılır.

Hindistan Cevizi Sütü: Doğrudan tüylerin çıkış yönüne doğru sürülerek fırçalanır. Kaşın beslenmesini sağlayarak uzamayı sağlar.

Ebegümeci Çiçeği: Doğranarak ezilir. Hamur haline gelen kıvam doğrudan kaşa sürülür. Yarım saat bekletildikten sonra ılık suyla durulanır. Her gün taze olarak elde edilen kıvam birkaç hafta boyunca işlem tekrar edilir.

Kaş Uzatmak İçin Doğal Yöntemler Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Elif Tekin dedi ki:

    Çok Güzel makale bilgi verici akişi güzel tebrikler

Sayfa başına git