Kaş Alırken Sık Yapılan Hatalar

Kaş Alırken Sık Yapılan Hatalar

Bir yüzün ifadesini tamamıyla değiştirebilen kaşlar, bu özellikleri nedeni ile oldukça özen gösterilmesi gereken vücut bölgelerindendir. Çoğu zaman evlerde yapılan kaş alma uygulamaları, birbirinden farklı ve orantısız kaş şekillerine sahip olunması gibi nahoş durumlarla sonuçlanabilir. Bu nedenle kaş alırken sık yapılan hataların neler olduğuna dikkat edilmesi ve mümkün mertebe bu hatalardan uzak durulması gerekmektedir.

 

 

Orantısızlık Durumunda Kaş Almayı Sürdürmek

Pek çok kadın evde kendi kendine kaş almaya uğraşırken bir kaşı daha fazla inceltmeleri durumunda hemen diğer kaşa da aynı uygulamayı yapmaya çalışır. Ancak bu durum çoğu zaman orantısızlığın devam etmesine ve iki kaşın da gittikçe incelmesine neden olur. Bu nedenle böyle zamanlarda çok gerekmedikçe kaşlarla oynamayıp daha fazla incelen kaşı kendi haline bırakmak ve uzamasını beklemek yerinde bir tercih olacaktır.

Her Gün Yeniden Kaş Almak

Kaş alırken sık yapılan hatalardan olan her gün tekrar tekrar kaş almak ise bir süre sonra kaş kıllarını küstürerek uzamamalarına neden olacaktır. Bu nedenle düzgün ve doğal bir şekilde uzayabilmeleri için kaşları en azından haftalık aralarla almak gereklidir.

Hatalı Kavis İşlemi Uygulamak

Kaş alırken sık yapılan hatalar arasında yanlış yerden kavis vermek de bulunur. Yüzün ifadesini doğrudan etkileyen bu hataya düşmemek için çok ince düşünülmesi ve sonrasında kavis verme işlemine başlanması doğru şekilde kaş alabilmek açısından oldukça önemlidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git