Karın Ağrısına Ne İyi Gelir?

Karın Ağrısına Ne İyi Gelir?

Tek bir nedene bağlamanın mümkün olmadığı karın ağrılarının şiddetleri de, başlama faktörlerine bağlı olarak değişebilmektedir. Karın ağrısı hissettiğiniz andan itibaren hikayeyi iyi bir şekilde gözlemlemeli ve iyileşme süreleri ile nedenlerine dair fikirlerinizi net bir biçimde ortaya koyabilmelisiniz.

Ancak genel olarak karın ağrısına yönelik olarak evde hangi uygulamaların ve doğal reçetelerin hazırlanabileceğine dair sizlere en iyi ve kapsamlı bilgileri aktarmak üzere bu yazımızı hazırlamış bulunuyoruz.

Karın Bölgesine Masaj Yapın
Karın bölgesinde şiddetli ağrı ve kramplar meydana geliyorsa, bu durumda bölge üzerine ısı ve sıcaklık verecek olan torba ya da havlu gibi malzemeleri tutmanız gerekecektir. Sağ ve sol yönlerinde sırası ile karın ağrısını iyileştirecek ve geçirecek olan baskılı masajlar yapabilirsiniz.

Zararlı Alışkanlıkları Bırakın
Karın ağrılarının en sık görülen faktörlerinden olan sigara ve alkol bağımlılıklarını bırakmanız gerekmektedir. En fazla hasarı veren bu zararlı alışkanlıkların oranlarını düşürmekle başlayarak, tamamen bırakma yöntemi sayesinde karın ağrıları geçebilmektedir.

Beslenmeyi Düzenli Hale Getirin
Aşırı yağlı ve acı besinler tüketmek karın ağrılarına yol açabilmektedir. Salata yemek ve meyve suyu içmek karın ağrılarını azaltmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git