Karbonatla Gelen Güzellik

Karbonatla Gelen Güzellik

Karbonat, günlük hayatta ev ve mutfak gibi birçok alanda kullanılıyor. Karbonatın, güzelliğe olan katkısı ise oldukça fazladır.

Güzellik adına, karbonatla yapabilecekleriniz;

Karbonat yardımıyla aknelerinizden kurtulun!
Akne oluşumunu azaltan ve var olan akneleri tedavi eden karbonat, macun haline getirildiğinde doğal bir merhem haline geliyor. Akneler kurtulmak için doğal yöntem olan karbonat, aynı zaman da çok iyi bir yüz temizleyicisidir.

Karbonatla bembeyaz dişler!
Peroksitle birleşerek, dişlerinizi bembeyaz yapan karbonat, haftada bir defa kullanıldığında dişlerinizi beyazlık kazandırır. Sürekli ve her gün kullanmak ise, diş minesine zarar verir.

Karbonatla nefesinizi tazeleyin!
Karbonat, ağız kokusuna doğal çözüm sağlayarak, nefesinizi tazeler. Bir bardak suyun içine koyacağınız bir çay kaşığı karbonatla, ağzınızı çalkalayın. Bu sayede, daha ferah ve hoş kokulu nefesiniz olsun.

Karbonatla yumuşacık bir cilde sahip olun!
Karbonat, aynı zamanda çok iyi bir cilt yumuşatıcıdır. Bir bardak suyun içine, 1 çay kaşığı karbonat ekleyin ve bu suyla, yüzünüzü ve ellerinizi yıkayın. Yüzünüzün ve ellerinizin ne kadar yumuşak olduğunu göreceksiniz.

Karbonatla vücudunuzu nemlendirin!
Yarım çay bardağı karbonatı banyo suyunuza ekleyin. Cildinizin yağ oranını dengeleyen ve vücudunuzu nemlendiren karbonatla, daha yumuşak bir tene sahip olduğunuzu göreceksiniz.

Karbonatla tırnaklarınızı temizleyin!
Karbonatı macun kıvamına getirin ve tırnaklarınıza sürün ve masa yapın. Daha sonra yıkayarak temizleyin. Karbonatın tırnak kenarındaki etleri yumuşattığını ve buradaki kokuları giderdiğini göreceksiniz.

Karbonatla ter kokusunu önleyin!
1 yemek kaşığı karbonat ve 5 damla kayısı yağını macun haline getirin ve koltuk altına sürün. 10 dakika bekledikten sonra yıkayın. Terlemenin yarattığı kötü kokunun önlendiğini göreceksiniz.

Karbonatla doğal peeling yapın!
Yüz yıkama jeline karıştıracağınız 1 tatlı kaşığı karbonatla yüzünüzü yıkayın. Soyucu özelliği ile, yüzünüzde ölü derilerin temizlendiğini göreceksiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git