Kaliteli Tuz Lambası Nasıl Anlaşılır?

Kaliteli Tuz Lambası Nasıl Anlaşılır?

Günümüzde kaya tuzundan yapılan ürünler sağlık amaçları için sıklıkla kullanılmaktadır. Bu amaçlar dahilinde birçok farklı kaya tuzu ürünü kullanılmaktadır. Kaya tuzu sabunu, kaya tuzu lambası ilk akla gelen kaya tuzu ürünlerindendir. Özellikle kaya tuzundan yapılmış olan tuz lambası ortama negatif iyonlar yayarak ortamda var olan ve gözle görülmeyen zararlı parçacıkların yok edilmesini sağlarlar. Tuz lambası adı altında piyasada satılmakta olan birçok farklı ürün vardır. Bu ürünlerin bir kısmının doğal kaya tuzu ile hiçbir ilgisi olmamaktadır. Bu nedenle de doğal kaya tuzundan imal edilmiş tuz lambası almak istiyorsanız dikkatli davranmanız gerekmektedir.

Kaya Tuzu Lambasının İyisi Nasıl Anlaşılır?

Kaya tuzu alırken sahte ürünlere dikkat etmek gerekir. Sahte tuz lambaları hem hayatı tehdit etmekte hem de verilen paranın boşa harcanmasına neden olmaktadır. Tuz lambası alınacaksa oda büyüklüğüne uygun bir lamba tercih edilmelidir. Bunun yanında tuz lambası alırken pembe renkli tuz lambaları himalaya tuzundan imal edilmiş olup, sağlığa bazı zararları vardır. İçerisinde yoğun olarak demir barındırdığından dolayı kansere sebep olabilmektedir. Bu nedenle kaya tuzu lambası alınacaksa Çankırı doğal kaya tuzu ürünlerini tercih etmek gerekir.

Kaya tuzunun iki günde bir nemli bez ile temizlenmesi gerekir. Tuz lambası ortamdaki virüsleri ve zararlı parçaları üzerine topladığından temiz bir ortam için temizliğine dikkat etmek gerekir. Bunun yanında tuz lambası çeşitli ve farklı şekillerde olabilmektedir. Bu farklı şekilli tuz lambalarının sağlık açısından hiçbir zararı yoktur. Tuz lambası içindeki lambanın ısınması ile birlikte ortama negatif iyonlar yaymaktadır. Bu negatif iyonlar zararlı parçacıkları kendisine çekerek ortamın temizlenmesini sağlamaktadır. Negatif iyonların bu etkisi ile ev içinde ferahlığı fark edebilmek mümkündür.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git