Kadınlarda Orgazm Olamama Ve Çözüm Yolları

Kadınlarda Orgazm Olamama Ve Çözüm Yolları

Orgazm olamama problemi özellikle kadınlarda sıklıkla karşılaşılmakta olan cinsel problemlerden biridir. Orgazm olamama bazı kadınlarda psikolojik sorunlara ve kendini yetersiz görme gibi birtakım durumlara neden olabilmektedir. Cinsel ilişki esnasında ilişkinin en doruğa ulaştığı noktada orgazm olamama problemi yaşamak cinsel yaşantıda bozukluklara, kadının kendini ruhsal açıdan kötü hissetmesine ve daha pek çok nedene yol açabilir. Kadınlarda orgazm olmak cinsellik esnasında kendini en üst noktalarda hissetmesine yardımcı olur. Orgazm olamayan yani bir diğer deyişle ilişki esnasında boşalma sorunu yaşayan kadınlar çözüm için bir uzmandan destek alarak tedavi olabilir.

Orgazm Olamama Sebepleri

Kadınlarda orgazm olamamanın birden fazla nedeni olabilir. Bunlar fiziksel ya da psikolojik nedenlerden kaynaklanmaktadır. Sorunun tam olarak anlaşılabilmesi ve çözüme kavuşması için bir uzmandan destek almak kaçınılmaz olacaktır. Orgazm olamamanın fiziksel nedenleri arasında vajinal kuruluk, ağrılı cinsel ilişki ve vajinada yer almakta olan enfeksiyon gibi nedenler gözlemlenirken psikolojik nedenler arasında ise cinsellik hakkında yeterli bilgiye sahip olamamak, ilk cinsel deneyimde yaşanan problemler, taciz gibi durumların yaşanması, önceden yaşanan cinsel travmalar gibi pek çok neden orgazm olma konusunda engel olabilmektedir. Tüm bunların yanı sıra eşlerin cinsel yaşamdaki uyumu da orgazm olmayı büyük oranda etkiler. Ayrıca nörolojik bozukluklar, şeker hastalıkları ve antideprasan gibi rahatsızlıklar da orgazm olma konusunda büyük etki yaratmaktadır.

Orgazmı Kolaylaştıran Tıbbi Uygulamalar

Orgazm olamama problemi yaşayan bayanlar uzman bir doktordan yardım alarak bu durumla başa çıkabilmektedir. Orgazmı kolaylaştıran tıbbi uygulamalar sayesinde orgazm olmayı öğrenebilir ve hatta bayanlar tek bir ilişki anında birden fazla orgazm yaşayabilir. Teknolojinin hızlı bir şekilde gelişmesi ve ilerlemesi ile birlikte vajinal lazer, genital radyofrekans ve genital PRP uygulamaları ile tedavi uygulanarak genital bölgenin kan akışı arttırılmakta ve bu da orgazmı kolaylaştırmaya büyük oranda yardımcı olmaktadır. Orgazm olamama problemine karşı cinsel terapilere katılım sağlayarak hem cinsel hayatınızda önemli bir adıma başlangıç yapabilir hem de kendinize karşı olan güveni yeniden kazanma şansı yakalayabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git