Kabaran Şekil Almayan Saçlar İçin Basit Çözümler

Kabaran Şekil Almayan Saçlar İçin Basit Çözümler

Kabaran saçlara sahip olan hanımların öncelik olarak bilmesi ve yapmaması gereken ilk şey her gün saçı yıkamamaktır. Sık yıkanan saçların yapısında bozulmalar oluşabilir ve daha çok kabarmalar görülür. Bu yüzden gerçekten de aşırı kabarma eğilimi olan saçlar üç günde bir gibi bir zaman diliminde yıkanmaya alıştırılmalıdır.

Kabaran şekilsiz, asi saçlar gerçekten de zordur. Her kadınında korkulu rüyası. İşte bu yüzden kabaran saçların önüne geçmek için diğer bir öneri saçları katlı bir modele kestirmektir. Tamamen değil belki ama biraz da olsa saçların kabarıklığının önüne geçmekte katlı kesim yardımcı olur.
Ya da yıkanan saça krem, şekillendirici, köpük kullanarak da kabarmayı azaltmaya çalışılabilir. Jöleli saçların kendi halinde kuruması da az çok işe yarayabilir saç kabarma sorununun önüne geçebilmek için.

Kabarmaya meyilli, kabaran saçlar ince taraklar ile değil kalın dişli taraklar ile taranmaya özen gösterilmelidir. İnce taraklar saçın kıvrılmasına neden olabilir.

Gerçi her ne kadar sabahtan akşama saçımızı tarasak da saçların kabarması ile yeniden taranmamış, dolaşık görünümüne geri döner. Gliserin ve su karıştırılarak saçlara sürülürse bu biraz yatışma sağlar saçlar üzerinde.

Saç kurutma makinelerinin saçları biraz daha kabarttığını unutmamalıyız hanımlar.

Kabarık saçın yapısına uygun kremler kullanılmalıdır. Ve nemli saçların toplanması da kabarma sorununun önüne geçmekte etken rol oynar.

Kabarık saçların bir gün önce yani gece yatmadan önce şekillendirilmesi ertesi gün için biraz da olsa yardımcı olur. Hele ki kısıtlı zamanda hazırlanması gereken hanımlar için gayet uygun bir yöntemdir.

Saç şekillendiricilerinin saçların uçları için pek önerilmediğini bilsek de kabaran saçlar için gerekli bir yöntemdir. İster kurutmada ister şekil vermede ya da yatıştırma da kesinlikle kabarık saçlar için kurtarıcı görevi üstlenir kimi zaman saç şekillendiricileri.

Kabaran Şekil Almayan Saçlar İçin Basit Çözümler Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Betül dedi ki:

    Bonus kafa gibi dolaşıyordum 🙂 vermiş olduğunuz tavsiyeler sayesinde saçlarım kabarmıyor, çok rahat şekil aldırıyorum.

  2. Meltem dedi ki:

    Vermiş olduğunuz çözümler kabaran saçlarımda çok işime yaradı teşekkür ederim.

Sayfa başına git