Jinekomasti ve Erkekte Göğüs Estetiği

Jinekomasti ve Erkekte Göğüs Estetiği

Jinekomasti tanımı aslında en anlaşılır şekilde erkeklerde kadın tipi meme olarak tarif edilmektedir. Jinekomasti yaşam boyunca farklı dönemlerde ya da doğuştan meydana gelebilmektedir. Doğumsal meydana gelen jinekomasti çocuğun doğduğu dönem içerisinde anneden geçen östrojenlere bağlı olarak meydana gelmektedir. Diğer bir meydana geliş ise kişilerin ergenlik sürecinde meydana gelmekte ve son olarak ise yaşlılık döneminde testesteron hormonunun azalmasına bağlı olarak ya da artış göstermesine bağlı olarak meydana gelmesidir.

 

Jinekomasti Nasıl Tedavi Edilir?

Kliniğimizde jinekomasti sorununun tedavisi genellikle en etkili yöntemlerden kabul ettiğimiz vaser hi-def tekniği ile yapılmaktadır.  VASER yani bilinen bir diğer tanımı ile ultrasonik liposuction yöntemi ile 1 ya da bazen 2,3 olmak üzere 0,5 cm’lik deliklerden giriş yapılarak jinekomasti sorunu tedavi edilebilmektedir.

En hızlı sixpack çıkarma uygulamalarından da kabul edilen vaser hi-def yöntemi, erkeklerin dilediği baklava görünümü olarak tabir edilen kaslarına kavuşmasını sağlamaktadır. Son derece kolay bir uygulama olan vaser hi-def sayesinde özlediğiniz karın kaslarına kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

Vaser Hi-def Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Vaser hi-def uygulaması liposuction gibi yağ alma uygulaması değildir. Burada amaç kişilerin spor yapmış görünümü elde ederek karın kaslarının belirginleştirilmesini sağlamaktır. En hızlı sixpack çıkarma yöntemi olarak bilinen ve merkezimizde de sıklıkla uygulanan bu yöntem; kollar, göğüs bölgesi, karın, bel, sırt bölgesi ve bacaklarda güvenle uygulanabilmektedir.Ancak en çok tercih edilen bölgeler karın ve göğüs bölgesidir.

Erkekte Göğüs Estetiği denildiğinde aklımıza ilk gelen bu harika yöntem (vaser hi-def) oldukça kısa sürede ve kolaylıkla yapılabilmektedir.

Vaser Hi-def İle Göğüs Estetiği Nasıl Uygulanır?

Erkekte göğüs estetiği operasyonu olarak uygulanan vaser hi-def tekniğinde bölgede kesi yapılmadan sadece 3 mm genişliğinde deliklerden giriş yapılarak uygulama gerçekleştirilir. Genel anestezi altında yapılan bu işlem 2-7 saat aralığında sürebilmektedir.Operasyon sonrası hastalarımıza özel bir korse giydirilmektedir ve bu korse 2 -4 hafta kullanılmalıdır.

Sizler de jinekomasti sorunu yaşıyorum ve ne yapmam gerek diye düşünüyorsanız hiç vakit kaybetmeden www.drleylaarvas.com’u tıklayın!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git