İstenmeyen Tüylere Bitkisel Çözüm

İstenmeyen Tüylere Bitkisel Çözüm

Özellikle kadınların savaştığı istenmeyen tüyler, yüzün yanı sıra vücudun tamamını ilgilendiren, devamlı tekrar eden bir savaşın cephesi adeta. Kadınlardaki normalin dışındaki tüy oluşumunun bilimsel adı, ‘’hirsutizm’’ dir. Günümüzde aşırı tüylenmenin önüne geçmek için kısmen kalıcı fakat pahalı lazer yöntemi veya geçici etkisi olan tüy dökücü ürünler kullanılmakta. İstenmeyen tüylere bitkisel çözüm olabilecek etkili yöntemlerden biri de patates ve mercimek yöntemidir. Evde hazırlanışı ve kolay ulaşılabilir malzemeler ile mutlaka denenmesi gereken bir yöntem.

Patates ve Mercimek

İstenmeyen tüylere bitkisel çözüm olarak kullanılabilecek bu karışım, tüyleri inceltici ve seyreltici, masaj ve meditasyon özellikli, bitkisel çözümdür. Bunların hepsinin bir arada olduğu tanıma ise Ayurvedik çözüm denir. Patatesin doğal çamaşır suyu özelliği, mercimeğin ise karışımın etkisini hızlandırıcı bir etkisi vardır.

  • 1 adet patates
  • 1 kase mercimek
  • 1 yemek kaşığı bal
  • 4 yemek kaşığı limon suyu

Bir gece suda bekletilen mercimek, kabuğu soyulan ve rendelenen patates ile karıştırılır. İyice ezilen karışıma bal ve limon suyu da ilave edilir. Macun şeklini alana kadar karıştırılmaya devam edilir.

Elde edilen karışım, istenmeyen tüy bölgelerine maske şeklinde uygulanır. 15-20 dakika bekledikten sonra, ovarak çıkartılır. Vücuttaki istenmeyen tüyler, bu şekilde temizlenecektir. Bir iki defa aynı bölgeye işlem tekrarlanır.

Mercimek, istenmeyen tüylerin alınmasını sağlarken, patates aynı bölgede tüyleri daha beyazlatıcı ve inceltici bir rol oynar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git