İstenmeyen Tüyler İçin Çözüm Önerileri

İstenmeyen Tüyler İçin Çözüm Önerileri

İnsanoğlunun varlığından beri süre gelen bir durum tüylenme. Genetik, hormonsal, çevresel, beslenme düzeni ve kötü alışkanlıklar bunu tetiklemektedir. Bireyin imkanına göre istenmeyen tüylere medikal, kozmetik ve doğal yollarla çözümler sunulmakta.

Kaliteli ve güvenilir medikal hizmetlerinden faydalanarak kıl köklerinin zayıflatılarak yok olması mümkün. Bu alanda lazer epilasyon, mezoterapi uygulamaları kısa sürede olumlu sonuçlar vermektedir. Uzman muayenesinden sonra belirlenen seans aralıklarına göre işlem yapılır. Kişiden kişiye değişen bazı yan etkileri bulunmaktadır.

Yaygın olarak kullanılan diğer yöntemler arasında ılık ağda ve sir ağda bantları yer alır. Uygulama yapılacak bölgenin kuru ve temiz olması, cildin gergin tutulması, orta büyüklükteki ağda bezi kullanmak, hızlı ve tek hareketle tüyleri çekmek işinizi kolaylaştıracaktır.

Ağda Sonrası Portakallı Kür

1 portakalın kabuğunu rondodan geçirin ve üzerine iki yemek kaşığı zeytinyağı ekleyerek karıştırın. Kıvamlı karışımı temizlenen cildinize sürün. Yarım saat bekledikten sonra ılık suyla durulayın. Tüylenmeyi geciktirecek ve kıl köklerini zayıflatacaktır.

Epilasyon aleti, birçok cımbızın bulunduğu başlık sayesinde kılları kökünden hızlıca çıkarır. Bireyin tüy yapısına bağlı olarak etkisini birkaç ay içinde görebilirsiniz. Epilasyon sonrası cilde yapılan kürler ve bakım sayesinde bu süre uzar.

Limon Kürü

1 taze sıkılmış limon suyu ve iki çay kaşığı tuzu karıştırın. Oluşan losyonu tüylerden arınan yerlere sürün. Yarım saat bekledikten sonra yıkayın.

Cımbız, iple alma, jilet, sarartıcı krem, tüy dökücü krem ve köpükler de epilasyon için alternatif oluşturmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git