İstanbul’da Emlak Yatırımı

İstanbul’da Emlak Yatırımı

İstanbul Avrupa Yakası

İstanbul, Türkiye’nin en büyük ve en önemli şehridir. Ekonomik, turistik ve kültürel olarak başkenti de denilebilir. Avrupa yakasında bazı ünlü turistik noktalar, önemli özellikler ve antik eserler bulunur. Kentsel gelişimine ek olarak, eski Atatürk Havalimanı ve İstanbul Yeni Havalimanı olarak yeni yerleşim alanları da Avrupa’nın en büyük organize kentsel bölgelerinden birisidir.

 

İstanbul’un Avrupa Yakasındaki Bazı İlçeler

Eyüp, Avcılar, Beşiktaş, Sarıyer, Maslak, Küçükçekmece bölgesi ve Beyoğlu, ünlü Taksim Meydanı’nın bulunduğu yer. Ayrıca Sultan Gazi mahallesi, Esenler mahallesi, birçok konut kompleksi var, güzelliği, daireleri ve arazisi ile ünlü Bahçelievler, Beylikdüzü, Başakşehir var. Çatalca, Bağcılar, Bayrampaşa, Esenyurt, Bakırköy ve tarihi eserleriyle ünlü Fatih bölgesi.

Levent bölgesi hakkında bilgiler

İstanbul’un ana aktif hareket alanlarından biri olan Levent, ilk yıllarında aslında memurlar, öğretmenler ve dükkan sahipleri gibi orta gelirli vatandaşların güzel geçim kaynakları için tasarlanmış, ancak daha sonra tarihi dokusu ile en ünlü bölgelerinden biri haline gelmiştir. Birinci, ikinci, üçüncü, dördüncü ve yeni beşinci Levent’i içine alan ve kuzeyinden karşı Maslak bölgesi ile karayolu bağlantısı olan ve aynı zamanda büyük gökdelenlerin Boğaziçi tepelerinin arkasında yer alması nedeniyle gökdelen projeleriyle de ünlüdür.

Bölge, önemli bir iş ortamının varlığı ve hızlı tempolu iş hayatı nedeniyle mükemmel bir alt yapıya sahiptir. Bölgede çok sayıda şirket merkezi, banka şubeleri, mağazalar, Avrupa standartlarında AVM’ler, uluslararası otelleri ve şirketlerin genel müdürlük binaları bulunmaktadır.

İstanbul’un çeşitli bölgelerine ulaşım sağlayan diğer metro istasyonlarının yanı sıra bu istasyondan Boğaziçi Üniversitesi’ne ulaşım mümkün olduğu için bir metro istasyonu bulunmaktadır. İzmir için Alaçatı, Çeşme ne kadar önemli ve İzmir satılık daire fiyatlarına göre daha fazla ise, Levent’teki emlak fiyatları İstanbul’un birçok bölgesine göre daha fazladır.

İstanbul Avrupa yakasının altyapı özellikleri nelerdir?

Genel olarak demiryolu hatları, yollar ve ulaşım altyapısının modernizasyonu devam etmektedir. Ayrıca her gün binlerce kişiye hizmet veren bir metrobüsün yanı sıra tramvay, halk otobüsü, vapur ve gemilere de sahiptir. Ayrıca bahçeleri, servis merkezleri var ve alışveriş merkezleri, üniversiteler, okullar ve camiler yeterli alana ve nüfusa göre dağıtılıyor.

Avrupa İstanbul’unda yaşama ve sahip olma özellikleri

Avrupa yakası, modern ve gelişen tarihten güzel yaşamın ve çeşitli hareketlerin faktörleriyle karakterize edilir. En yeni ve en göz alıcı binalar, en güzel lüks iç mekanlar arasında lüks daireler ve ayırt edici gayrimenkuller arasında sayısız seçenek bulunabilir. İstanbul satılık daire ararken çeşitli seçeneklerinizi inceleyebilirsiniz ve İstanbul’un bu bölümünde farklı özelliklere göre fiyat seçenekleri mevcuttur. Özellikle yaz aylarında yabancı turistler Yeşilköy gibi sahile yakın yerlerdeki kiralık villa seçeneklerini bile değerlendirip, İstanbul’da kısa süreli de olsa yaşam tecrübesini tatmaktadır.

İstanbul’da yatırım özellikleri

Nüfus yoğunluğunun kar getirilerini ve ticari hareketliliğini sağlamak, turizm ve ekonomik üstünlük gibi İstanbul’a yatırım yapmanın birçok avantajı vardır. İstanbul Türkiye’nin en büyük daire satışına sahip şehridir. İstanbul’un devam eden genişlemesi, büyüyen pazar ile üst düzey gayrimenkul alanları yaratmıştır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git