Isırgan Otu İle Saçlarınız Eski Doğallığına Kavuşsun

Isırgan Otu İle Saçlarınız Eski Doğallığına Kavuşsun

Isırgan otu eskiden beri güzellik ve kozmetik alanında kullanılan ve en çok tercih edilen bitkilerdendir. Her alanda şifa kaynağı olan bu bitki saçlara da bu şifasından dağıtmaktadır. Isırgan otunun faydası sayöakla bitmez. Yapılması gereken işlemler sırasına uygun olarak yapıldığında, saçlar ihmal edilmediğinde her saç mükemmel hale gelebilir. Çoğu kadın saçlarının bakımsız ve kötü göründüğünden yakınmaktadır. Oysa tek yapılması gereken evde ya da aktarda bulunabilecek basit malzemelerle baştan sona bakım yapmaktır. Bakım maskeleri eğer bilinçli bir şekilde yapılıyorsa saçların en büyük dostları arasında yer alır.

Isırgan nasıl kullanılmalıdır?

Isırgan her alanda kullanıldığı gibi saç bakımında da baş tacı durumundadır. Banyolardan sonra kullanılan ısırgan otu saçlar için uzun zaman kullanıldığında faydalı olacaktır. Her banyodan sonra durulama suyu olarak ısırgan suyu kullanılmalıdır. Bu su saçların köklerini güçlendirecek ve saçlar ilk hali gibi doğal ve bakımlı olacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta ısırgan otu çok uzun süre kaynatılırsa vitamini kaçar bu nedenle az miktar kaynatılıp demlemeye bırakılmalıdır. Sonrasında saçlar yıkandığında beş altı kere kullanımda değişime inanamayacaksınız.

Isırgan otunu haftada bir saça maske yaparakta kullanabilirsiniz. Kaynatılan ısırgan otunun suyu alınır ve saç diplerinden saç uçlarına kadar yedirilir. İyice yedirilen su kurumaya bırakılır ve biraz bekledikten sonra saç yıkanır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git