Instagram’da Nasıl Daha Kaliteli Fotoğraflar Paylaşılır

Instagram’da Nasıl Daha Kaliteli Fotoğraflar Paylaşılır

Günlük hayatımızda en fazla kullandığımız sosyal medya sitelerinin başında Instagram yer alıyor. Her gün onlarca farklı fotoğrafların paylaşıldığı yerde özgün ve kaliteli şekilde paylaşımlar yaparak yüksek beğeni sayılarına ulaşmak birçoğumuzun ortak istediklerinin başında yer alıyor. Haliyle fotoğrafları daha güzel hale getirmek için farklı alternatifler ya da yöntemler deniyoruz.

Denediğimiz yöntemlerin en başında ise fotoğraflara görsel efektler vermek yer alıyor. Instagramın bize hazır olarak sunduğu efektler dışında farklı alternatiflere de yöneliyoruz. Özellikle fotoğraflara daha farklı ve özgün bir hava katmak isteyen insanların tercihi olan efektler için ise en fazla kullanılan programların başında Canva yer alıyor. Fotoğraf düzenleme aracı olarak ücretsiz bir hizmet sunan Canva, içerisindeki onlarca farklı özelliği kullanıcılarına sunuyor.

Efektler dışında fotoğrafları kırpma ya da farklı şekiller vermenizi de sağlayan uygulama ile çok daha özgün görseller paylaşarak Instagram hesabınızı çok daha kaliteli bir hale getirebilmeniz mümkün.

Elbette fotoğraflara vereceğiniz efektlerin kalitesi kadar çektiğin fotoğrafların kalitesi ve boyutu da önemli. Instagramın standart boyutlarını aşan ya da o boyutlardan çok daha küçük fotoğraflar paylaşmak profilinizin daha kalitesiz görünmesine yol açabilir. Bu nedenle fotoğraf çekerken ve paylaşırken bu ufak ayrıntıya dikkat ederek çok daha kaliteli görseller yaratmak sizin elinizde.

Son olarak ise fotoğraflarınız da tarzınızı yansıtmayı ihmal etmeyin. Seçeceğiniz mekanlar, arka fonlar ya da efektler sizin sosyal medyada bir yansımanız olacağı için bu konuda özgün olmanızda fayda var. Ek olarak fotoğrafların altına yazdığınız yazıların da fotoğrafla uyumlu olmasına ve çok fazla etikete boğmamaya dikkat edin. Tüm bu detaylara dikkat ederek çok daha kaliteli bir Instagram profiline sahip olabilir ve takipçilerinizin en sevdiği kullanıcılardan biri haline dönüşebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git