İnce Dudakları Dolgun Göstermenin Yolları

İnce Dudakları Dolgun Göstermenin Yolları

İnce dudaklı bayanlar dudaklarını daha dolgun ve gösterişli olmaları için bir çok şey yaparlar, biz de şimdi sizlerle ince dudaklar nasıl daha dolgun hale getirilir diyenler için birkaç ipucu vereceğiz.

Dudaklarınızı nemsiz bırakmayın
Dudaklarınıza bolca zeytinyağı veya balmi sürün ve bekletin yağı iyice emsin, makyaj öncesi yoğun nem kazanması lazım. Aşırı kuru ve çatlamış dudaklar makyajla bile düzeltilemez.

Çizerek belirginleştirin
Dudaklarınızı doğal bir dudak kalemi ile çizerek hatlarını belirginleştirin. çizgiler normal dudak hatlarınızın hafif dışından gitsin. Tamamen çizdikten sonra aynı renk ruj ile içini doldurun.

Parlaklık vermeyi unutmayın
Yanınızda sürekli doğal tonlarda parlatıcı bulundurun, zira parlatıcılar acil durumlarda kurtarıcınız olacaktır. Çok açık veya çok koyu tonda rujları asla tercih etmeyin.

Dudaklarınızı şişkin göstermenin yolu
Bu en zor olanı, yukarıdaki aşamaları geçtikten sonra son olarak dudaklarınızın tam ortasına beyaz tonlarında simli bir farı parmağınıza alarak uygulamak ve hafifçe dağıtmak olacaktır. İşte başardınız, artık sizde dolgun görünümlü dudaklara sahipsiniz.

Ruj sürerken dudak ortasına koyu, kenarlarına(ağzınızın açılan kısmına) ise bir ton açık ruj kullanarak dudaklarınızı daha dolgun gösterebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git