İmplant Nedir ve Nasıl Uygulanır?

İmplant Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Dişlerin eksilmesiyle birlikte hem ağız içerisindeki düzeni korumak, hem de ağız sağlığının bozulmasını engellemek amacıyla uzun ömürlü ve yaşam boyunca kullanılacak olan yöntemler tercih edilmektedir. Bunlar arasında en sıkça duyacağınız implant kelimesinin anlamını, uygulanışını ve avantajlarını sizlerle paylaşmak istiyoruz. Bu doğrultuda sizler de implant nedir ve nasıl uygulanır diye merak ediyorsanız, bu soruların yanıtlarını almaya başlayabilirsiniz.

Çene kemiğine yerleştirilerek, protezlere destek amacıyla yapılmakta olan yapay dik köklerine implant denmektedir. Diş doktorlarının kontrolünde ve steril ortamlarda gerçekleştirilmektedir. Ufak bir cerrahi operasyonla bu işlemin yapılmasının ardından gelecek olan birkaç ay içerisinde çene kemiğine tamamen tutunmakta olduğu görülür. İzmir diş doktoru arayanların adresi olan merkezlerimizde bu konuda daha detaylı bilgi almanızı sağlamaktayız. Hemen ulaşarak ve randevu alarak implant uygulamaları ile ilgili daha bilinçli bir hale gelebilirsiniz.

implant

Kimlere İmplant Uygulanır?

En başta diyabetik hastalara uygulanmayacağını söyleyebiliriz. Düzenli bir şekilde kontrollerini yaptırmaları halinde ise doktorların kontrolünde uygulanması sağlanabilmektedir. Bunun dışında sigara alışkanlığı olanlarda geç iyileşmesi bakımından uygulanmadığı görülmektedir. Bir süre sigarayı bırakması beklenmektedir ve sonrasında da içmemesi önerilmektedir. Son olarak kemik yapısında bir hastalık olmamasına özen gösterilir. Çünkü diş etlerinin mutlaka sağlıklı olması gerekir ve bunlardan birisi eksik olduğunda implant uygulamasına başlanmamaktadır. Kemiklerin zarar görmüş olması halinde ilk olarak kemik cerrahisi ile uygulamaları ile implant uygulamaları tercih edilir. Sizler de bu konuda daha fazla bilgiyi almak için İzmir implant adreslerimizden iletişim kurabilirsiniz.

İmplant Türleri ve Avantajları Nelerdir?

Endosteal ve Subperiosteal olarak iki türü bulunan ve uygulanışına, iyileşme sürecine ve kullanımına göre farklılıkların görülmesine neden olan bu işlemlerin gerçekleşmesi için siz de İzmir diş protez merkezlerimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Hangi türde işlem yapılacağının kararını verecek olan uzman doktorlardan bu sayede fikir almaya başlayabilirsiniz. Bu uygulamaların en önemli avantajlarından birisi ise kaybedilen dişlerin yerini alacak olan sabit dişlere sahip olunması ve özelliklerinin de hemen hemen aynı olmasıdır. Aynı zamanda kendi dişiniz gibi bakım yapabilme şansınız bulunmakta olup, sorunsuz şekilde kullanmanız da bu avantajlar içerisinde bulunmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git