İlkbahar Makyaj Önerileri

İlkbahar Makyaj Önerileri

İlkbaharın kendisini iyice hissettirdiği şu günlerde bahar makyajları yapmanın da zamanı geldi. İlkbahar makyajının temelinde doğal pürüzsüzlüğü canlı renklerden oluşan hafif makyajlarla süslemek vardır.

Bu senenin trend bahar makyajlarına değinecek olursak ;

  • İlkbahar düşünüldüğünde genelde herkesin aklına pembe renk ve çiçekler gelir. Bu pembe renkten ilham alarak dudaklarınıza pembe ruj deneyebilirsiniz. Bilindiği gibi pembe rengin birçok farklı tonu var. Cildinizde deneyerek ten renginize uyan pembe tonunu seçmelisiniz. Ruju belirledikten sonra dudaklarınızdaki pembeliğin kalıcı olması için baz uygulayabilirsiniz. Ruj sürdükten sonra da dudak fırçası kullanmak renk dağılımına yardımcı olacaktır. Pembe ruj kullanırken de makyajın geri kalanı oldukça sade olmalıdır.
  • Bu sene Pantore moru “yılın rengi” seçti. Morun açık tonları bahara yakışan bir renktir ve denediğinizde pişman olmayacaksınız.
  • Ten renginize yakın hafif mürdüm tonları farlar görünümünüzü güçlendirecektir ve yanında siyah eyeliner eminiz ki bu bahara çok yakışacak.
  • Bu sene sık sık beyaz göz makyajı görüyoruz. Beyaz göz makyajı da baharın canlılığına sizi yaklaştıracak.
  • Turuncu rujlar hakkında daha önce bir yazı paylaşmıştık. Bu canlı rengi çoğu bayan aşırı iddaalı buluyor ve gözleri korkuyor. Ancak biraz cesaretle turuncu rujları deneyin bu sene çok moda renk. Turuncu rujlar ile birlikte sade bir makyaj iyi bir kontrast yarattığınızda mükemmel görünecek.
  • Doğal bir etki istediğinizde koyu renkli allıkları bir kenara bırakın. Şeftali ve turuncu renge yakın allıklardan cildinize en uygun olanı seçin. Allığınızı elmacık kemiklerinin hemen altına uygulayın ve gözlerinizdeki değişimi fark edin.

Bütün bayanlar doğal görünmekten ve doğal makyajlardan yanadır. Ancak ciltteki kusurları kapatmak ve solgun bir yüzle gezmemek de istiyoruz. Yukarıdaki makyajlar size bu sene ekstra bir güzellik katacak.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git