İlk Buluşma Makyajı Nasıl Yapılmalıdır?

İlk Buluşma Makyajı Nasıl Yapılmalıdır?

Kadınlar için ilk buluşmada yapacakları makyaj oldukça önemlidir. Ancak ilk buluşma heyecanına kapılıp abartılı makyaj yapılmamalı. Sade ve doğal görünümlü bir makyaj, daha samimi ve hoş görünmenizi sağlayacaktır. Peki, ilk buluşma makyajı nasıl yapılmalıdır? İşte bu sorunun cevabı…

Ten Makyajı

İlk buluşma makyajına ilk olarak BB krem ya da fondöten ile başlanmalıdır. Fondöten bir makyaj süngeri yardımı ile tüm cilde eşit olarak dağıtılır. Ardından göz altı morlukları için göz altı kapatıcısı uygulanır.  Bu adımda yine bir makyaj süngeri yardımı ile göz altı kapatıcısı eşit olarak dağıtılmalıdır.

Kontür

Yüz hatlarınızı belirginleştirmek için kontür uygulaması şarttır. Elmacık kemiklerinin alt çizgisine bronzer pudra uygulanır. Pudra bir fırça ya da sünger yardımı ile dağıtılır ve doğal bir görünüm elde edilir.

Göz Makyajı

Öncelikle göz kapaklarınıza far bazı uygulayarak, göz makyajınıza başlayabilirsiniz. Far bazını göz kapaklarınıza parmağınız yardımı ile dağıttıktan sonra yine ten renginde bir far ile ikinci kez baz uygulayın. İlk buluşma makyajı için açık tonlarda ve sade farları tercih etmeniz daha şık görünmenizi sağlayacaktır. Koyu renkli, dağılabilecek ve bulaşabilecek farlardan uzak durulmalıdır. Bakışlarınızın daha anlamlı ve derin olması için kirpik diplerinize, eyeliner yardımı ile ince bir çizgi çekebilirsiniz.  Ayrıca aydınlık bir görünüm için göz içine beyaz göz kalemi uygulayabilirsiniz.

Göz makyajı için en önemli unsurlardan biri de maskaradır. İlk buluşma için bol maskara uygulayabilirsiniz. Ancak kirpiklerinizin tek tek ayrılmasına ve temiz bir görünüm elde etmeye özen göstermelisiniz.

Allık

İlk buluşmada sağlıklı ve canlı bir görünüm sergileyebilmeniz için allık oldukça önemlidir. Elmacık kemiklerinize bir fırça yardımı ile hafifçe allık uygulayabilirsiniz.

Dudaklar

Makyajınızı tamamlamak için kendi dudak renginize yakın, doğal tonlarda bir ruj tercih etmelisiniz. Ancak dudaklarınızın daha nemli ve canlı görünmesi için düzenli olarak dudak peelingi uygulamanızda fayda vardır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git