İlişkinizde Bunları Yapmayın

İlişkinizde Bunları Yapmayın

Mutlu bir ilişki sahibi olmak, her çiftin en fazla istediği şeyleri başında gelir. Ancak kimi zaman çiftlerden birinin istemeden de olsa yaptığı yanlışlar sonrasında ilişkileri sallanmaya başlıyor, hatta bitebiliyor. Bu yanlışların neler olduğunu bilmek, ilişkinizi kurtaracak ve aranızda sorunların oluşmasını engelleyecektir.

Sürekli Bir Şekilde Aramayın

İlişkide yapılan en büyük hataların başında, kişilerin birbirlerinin özel hayatlarına müdahale etmeleri geliyor. Bir ilişki içerisinde olsanız dahi sizin de karşınızdakinin de kendine ait özel hayatı olması gerekmektedir.

Her Şeyinizi Anlatmayın

Birçok çift, daha ilk andan itibaren birbirilerine her şeylerini anlatırlar. Fakat bu durum, sizi çok kolay çözmesine ve hakkınızda değiştirilmeyecek ön yargıların oluşmasına neden olacaktır. Bunu engellemek adına özellikle de ailevi sırlarınızı ilk aşamalarda onunla paylaşmayın.

Kendinizi İhmal Etmeyin

Özellikle de kadınlar bir ilişkiye başladıkları zaman kendilerini ruhen ve fiziken ihmal ederler. Halbuki bu durum hem ilişkiye hem de kadına zarar verir. Çünkü karşınızdaki kişi sizi güçlü karakteriniz ve kendinize olan ilginiz ile tanıyıp sevdi.

İlişkideki Sorunları Ertelemeyin

Her ilişkide iniş ve çıkışların olması son derece normaldir. Bunları gizlemek ya da yokmuş gibi davranmak ilişkiyi güçlendirmez, tam aksine ilişkinin bozulmasına neden olur. Yapılması gereken, ortaya çıkan ve sizi rahatsız eden durumları vakit kaybetmeden konuşmak ve çözüm yolları adına çaba göstermektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git