İftar Saati

İftar Saati

Ramazan bütün müslüman aleminin doya doya yaşamak istediği kutsal bir aydır. Ramazan ayında oruç tutmak isteyen tüm müslümanlar Dünya’nın her yerinde oruç tutarlar. Oruç tutanlara ve ramazan ayına özel olarak Diyanet ve müftülüklerce hazırlanan imsakiyeler de her ortamda yer almaya başlar.

Ülkemizin her bir köşesinde bütün  heyecanıyla yaşanan ramazan ayında oruç tutulduğu için özellikle saatler hatta dakikalar önemlidir.

Bunlardan en çok merak edileni de iftar vakti olmaktadır. Ramazan ayında bütün gün tutulan orucun topun patlamasıyla ve ezanın okunmasıyla birlikte bozulduğu ve iftarın olduğu özel bir andır. Dualar edilir ve oruç iftarı yapılır.

Bursa ilimiz için Bursa iftar vakti tüm detaylarıyla sitemizde yer almaktadır. 20:44 saatinde ilk iftarını yapacak olan Bursa ilinin sahuru ise 03:28 saatinde yapılmış olacak. Diğer bir ilimiz olan Osmaniye iftar vakti saatini merak edenler için bu güzide ilimize ait ilk oruç iftarı 20:06’da yapılacaktır. İmsak saati de 03:20 olarak ramazan ayının ilk gün için belirlenmiştir.

Bulunduğunuz ilin iftar saatini sitemizde bulabilir ve kolaylıkla takip edebilirsiniz.

İftarsaati.org sitemizde yer alan tüm veriler Diyanet İşleri Başkanlığının Resmi internet sitesinden alınmıştır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git