Hindistan Cevizli Dudak Balmı Tarifi

Hindistan Cevizli Dudak Balmı Tarifi

Dudaklarınızın güzel ve bakımlı olmasını istiyorsanız ve bunu da doğal yöntemlerle sağlamak istemeniz oldukça doğaldır. Dudaklarınızın çatlaması ve kabuklanması sonucu rahatsız olabilirsiniz. Doğal formüllerle yapacağınız dudak balmı ile bunu engelleyebilir ve dudaklarınızı da bakımlı bir hale getirebilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağlı Dudak Nemlendiricisi

Hindistan cevizi yağı yoğun nemlendirici formülünün etkisiyle saç maskelerinden yüz maskelerine kadar her alanda kullanılıyor. Şimdi ise hindistan cevizi yağını dudak balmımızda da nemlendirici özelliğiyle kullanacağız. Bu dudak balmı ile dudaklarınızı kuruma ve çatlaklara karşı korumaya alacaksınız.

Malzemeler
4 tatlı kaşığı kadar hindistan cevizi yağı
3 tatlı kaşığı vazelin
1 tatlı kaşığı balmumu

Hazırlama ve Uygulama 
Balmumunu ısıtarak benmari usulü erittikten sonra vazelin ve hindistan cevizi yağını da ekleyerek iyice karıştırın. Bir kaç dakika boyunca yavaşça karıştırmaya devam edin. Daha sonra soğuması için bir süre kadar bekletin. Hazır olduktan sonra dudaklarınıza iyice sürünüz.(Yutmamaya özen gösteriniz.) Kalanı da kirlenmeycek şekilde bir kavanozda muhafaza edip kullanabilirsiniz.

Uyarı: Ev yapımı dudak balmları konusunda geçen herhangi bir malzemeye karşı alerjiniz varsa, kesinlikle kullanmayınız! Hazırladığınız balmı test etmek için bileğinize çok az sürüp gözlemleyiniz. Beklenmeyen bir etki görülürse kullanmayınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git