Her Derde Deva; Ardıç Yağının Faydaları

Her Derde Deva; Ardıç Yağının Faydaları

Ardıç ağacının meyvelerinden çıkartılan ve cilt bakımı dışında birçok hastalık için dahili ya da harici olarak kullanılmakta olan ardıç yağı pek bilinmeyen yoğun yağlardan birisidir ve bu mucize yağın faydaları saymakla bitmez. Ardıç yağı genellikle arındırıcılığı ve dezenfekte özelliği nedeniyle birçok bitkisel kürde kullanılmakta olup, Kanı temizleyici özelliği sayesinde kanda ki zehirli toksinlerin vücuttan dışarı atılmasını sağlarken, vücutta oluşabilecek tüm iltihapların da sökülmesini sağlar. Kansızlık tedavisinde de yaygın olarak kullanılan mucizevi yağın daha birçok kullanım alanı mevcuttur.

Ardıç Yağının Faydaları

Yaklaşan sonbahar ve kış aylarını nedeniyle hemen herkes grip, soğuk algınlığı ve nezle gibi hastalıklara en az bir kez yakalanır. Ardıç yağı bu hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Ateş düşürücü özelliği olan ardıç yağı, sinüzit, gut, artrite ve romatizma gibi hastalıklar için de bire bir. Kas ve eklem ağrıları için, bronşit, bademcik iltihabı, öksürük ve anjin için, mide şişkinlikleri, mantar, sedef, egzama, kaşıntı ve sedef hastalıklarına iyi gelen ardıç yağını aktarlardan temin etmek mümkün.

Ardıç Yağının Kullanılışı

Sinüziti olanlar ardıç yağını koklama yolu ile sinüslerini ve burun tıkanıklıklarını açabilirler. Ardıç yağı kısa bir sürede sinüslerin boşaltılmasını sağlamaktadır. Romatizma ve Artrite gibi rahatsızlıklarda oluşan kas ve eklem ağrılarını geçirmekte olup, ağrı olan bölgeye biraz zeytinyağı ile seyreltilmiş ardıç yağını masaj olarak uygulamak yeterlidir. Öksürük, Bronşit, Anjin ve Bademcik İltihabı gibi hastalıklarda kaynamakta olan suya birkaç damla ardıç yağını damlatıp çıkan buharı teneffüs etmek solunum yollarınızın açılmasını sağlayacaktır. Yine içeceklere karıştırılan birkaç damla ardıç yağı çok çabuk bir şekilde idrar söktürür, hazmı kolaylaştırır ve mide şişkinliğini giderir. Harici olarak cilde sürüldüğünde işe sedef ve mantar gibi cilt hastalıklarının tedavisinde kaşıntıyı azaltma ve rahatlatma amacıyla kullanımı tavsiye edilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git