Hamilelikte Kıyafet Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Hamilelikte Kıyafet Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Hamilelik, her kadının yaşadığı ve yaşamak istediği istediği en özel dönemlerden biridir. Bu dönemde vücutlarında ve psikolojilerinde pek çok değişiklikler olmaktadır. Vücudunda farklı değişimler geçiren kadın, bebek büyümeye başladıkça kendini daha rahat ve şık hissedeceği kıyafetleri giymek isteyecektir.

Kıyafet seçimlerinde belli bir süre sonra bebek daha da büyüyeceği için karın ve göbek bölgesini sıkmayacak, terletmeyecek ve rahat ettirecek kıyafetler seçilmelidir. Öncelikle hamile kıyafeti almak için fazla acele etmemek ve karnınızın büyümeye başladığı zamanlarda kıyafet almaya özen göstermeniz daha iyi olacaktır. Bluz, tulum veya pantolon gibi kıyafetleri seçerken bebeğin gelişimine engel olmayacak kıyafetleri almalısınız. Ayrıca hamilelik döneminde hormonlardan dolayı terlemeyi daha fazla yaşayan anne adayları kendilerini fazla terletmeyecek ve pamuklu dokudaki kıyafetleri seçimiyle rahat etmektedir. Dolayısıyla bu tür konularda daha hassas olunmalıdır. Özellikle hamileliğin ilk aylarında göğüsler yavaş yavaş büyümeye başlar. Bu nedenle geniş askılı,geniş balenli ve pamuklu sütyenler tercih edilmelidir.

Hamilelik dönemindeki kıyafet seçimlerinizi yaparken doktorunuzun öneri ve tavsiyelerine de önem vererek bu şekilde tercihlerinizi şekillendirebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git