Güzel Bir Cildin Sırrı Deniz Suyu

Güzel Bir Cildin Sırrı Deniz Suyu

Yaz mevsimine adım attığımız şu günlerde tatil planları yapıldı. Sezonu açan birçok insan denizle buluşmaya başladı. Tam da bunun üzerine, deniz suyunun cilt üzerinde yarattığı olumlu etkileri öğrenmenin zamanı geldi. Güzel bir cildiniz olmasını istiyorsanız, deniz suyunun yapabileceklerine bir göz atın!

Deniz Suyunun Mucizevi Etkileri

Deniz kenarında yaşayan ya da tatil yapan kişiler, normale göre daha rahat bir uyku çekmektedirler. Bunun nedeni deniz havası ve deniz suyunun içinde barındırdığı maddelerdir. Oksijenin absorbe edilmesini sağlayan negatif iyonlar, deniz suyunda ve havasında fazlasıyla mevcuttur. Bu durum kişinin mutlu olmasına ve serotonin denilen maddeyi salgılamasına neden olur. Vücutta var olan stres azalır ve bu da cildin, sağlıklı, güzel bir hale gelmesi için temellerin atılması anlamına gelir.

Deniz havası nedeniyle dinlenen ve bakıma hazır bir hal alan vücut, deniz suyuyla buluşarak cilt için gereken bakımın sağlanmasına başlamış olur. Deniz suyunun içeriğinde 90 civarında faydalı madde bulunmaktadır. Bu maddelerin başında potasyum klorür gelir. Potasyum klorürün, cilt üzerinde elastikiyeti koruyucu etkisi vardır. Ayrıca cilt yüzeyini pürüzsüzleştirir ve cildin daha canlı bir hal almasını sağlar. Cildin genç kalması için, potasyum klorür çok önemlidir. Bu nedenle uygun saatlerde denize girmek ve deniz havasını almak, hem cilt bakımı için hem de ruh haliniz için olumlu etkiler yaratacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git