Günümüz Tesettür Modasında Önce Çıkan Detaylar

Günümüz Tesettür Modasında Önce Çıkan Detaylar

Günümüzde tesettürlü bayanların en kolay dış kıyafeti olarak görerek kullanmış olduğu feracelerin kullanım alanları oldukça geniştir. Kullanım alanlarının geniş olmasındaki sebep ise bu feracelerin çok farklı modellerde ve şık olarak üretilmiş olmasıdır. Bazı bayanlar özel tasarım olarak feracelerini abiye ferace olarak kullanmayı bile tercih etmektedir. Düğünlerde nişanlarda giymeyi tercih ettikleri bu ferace çeşitlerini ile tasarımını özel yaptıran bayanlar her renkten tercih ederek kullanmaktadırlar. Tercihe uygun olarak yapılan ferace çeşitlerinin bir çoğunda feracelerin dikişlerinin özel yapım ve işlemelerinin de el işçiliği ile yapıldığı bilinmektedir. Yapılan işçilik feracelerin fiyatlarının belirlenmesinde de rol oynamaktadır. Feracelerin işlemelerinde kullanılmakta olan pul ve boncuklar ile birlikte feracelerin daha ağır bir görüntüye sahip olarak abiye tarzında kullanıma sunulması da artık normal olarak karşılanmaktadır.

Abiye Tunik Seçimi

Son zamanlarda bayanların en pratik kıyafetler arasında gördükleri tunikler günlük olarak seçilen ve sokak kıyafeti olarak seçilen tuniklerden başka bir de abiye olarak seçilen tunik çeşitlerini oluşturmaktadır. Bir çok bayan abiye kullanımından çekindiğinden dolayı abiye kıyafetini ya özel tasarım bir tunik olarak kullanmakta veya konfeksiyon tarzı üretilmiş olan abiye tunikler arasından seçimini yapmaktadır. Aynı tesettür abiye gibi pul ve boncuklardan tasarlanabilen bu ürünlerin bir çoğunda tül uygulaması da kullanılmaktadır. Bayanların tercih etme olasılığı en çok olan renkler mavi, yeşil, kırmızı ve siyah olarak bilinse de abiye elbiselerde ve abiye tuniklerde tesettürlü bayanlar tarafından yeşil renk de bir çok bayan tarafından çokça seçimi yapılan kıyafetler arasındadır.

Tunik seçimi yapan bayanlar bu tuniğin abiye olmasına karar verdikten sonra tuniğin tek parça olarak giyilememesinden dolayı alt kısmına ya bir uzun etek veya bir pantolon seçmek zorundadır. Bu seçim de mutlaka tuniğin rengine göre yapılmalı ve tunik seçimi yapılırken diğer bir deyişle takım olarak kombin yapılması gereken pantolon ve etek de aynı renkte seçilmesi gereklidir. Tunik seçiminde tamamlayıcı unsur olan ayakkabı ve çanta seçimi de mutlaka tunik rengine ve pantolon etek rengine göre uygun bir şekilde seçilmesi gereklidir.

2018 Tunik Modelleri

Tunikler aslında bayanların en fazla günlük olarak tercih etmiş olduğu kıyafetler olarak görülmektedir. çünkü bu modeldeki kıyafetler kesinlikle en rahat kıyafetler olarak algılanır ve bu modeldeki kıyafetlerin alt kısmına genellikle tesettürlü bayanlar tarafından pantolon giyimi tercih edilmektedir. pantolon giyen bayanlar da spor olsun diye yürüyüşlerde veya arkadaş toplantılarında bu kıyafetler ile çok rahat ettiklerini düşünerek bu kıyafetleri kullanırlar. Bir çok kadın için mutlaka gardıroplarında birkaç tane tuniğin olmadığı düşünülemez bile. Tunik seçiminde gelecek yıl o kadar değişik modellerin vitrinleri süslemesi bekleniyor ki, abiye tuniklerden tutun en şık yakalı olan sade tuniklere kadar bir çok çeşitteki tunik tasarımının vitrinleri süslemesi bekleniyor.

Her yaştan kesim için tasarımı yapılan bu tuniklerde renk seçimi de bayanların kendisine kalıyor. Fakat 2018 tunik modasında en moda renkler asker yeşili ve mavi olarak düşünülüyor. Tunik üzerine kullanılacak olan başörtülerinde son moda şal başörtülerden oluşturulacağı düşünülürken bazı bayanların kare başörtülerden halen daha vazgeçemedikleri de görülüyor. Hem kullanması kolay hem de kırışmayan kumaşlardan üretilen şal başörtüler kesinlikle 2018 yılında da tesettürlü bayanların en fazla kullanacak olduğu başörtüler olarak görülüyor. Şık bir görüntüye kavuşmak isteyen bayanların pantolon tunik, etek tunik, tunik ayakkabı seçimi, tunik çanta seçimi ve şal bağlama şekillerini dikkatli bir şekilde oluşturması gerekiyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git