Güneşten Doğal Korunma Reçetesi

Güneşten Doğal Korunma Reçetesi

Güneşin zararlı ışınlarına fazla maruz kalmanın başta cilt kanseri olmak üzere birçok hastalığa yol açtığı bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçek. Ultraviyole ışınlarının zararlı etkilerinden korunmak için çoğumuz güneş ürünleri kullanıyoruz. Ancak kozmetik markaları tarafından üretilen bu ürünlere kimyasal içerikleri nedeniyle şüpheyle yaklaşanlar da yok değil. Vereceğimiz güneşten doğal korunma reçetesi cildinizi yalnızca güneşin zararlı ışınlarından korumakla kalmayıp besleyecek de.

Susam Yağı Mucizesi!

Aktarlardan kolaylıkla satın alabileceğiniz susam yağı güneşin zararlı ışınlarına karşı 35 faktörlü güneş kremleri ile eşit koruma sağlıyor ki bu koruma oranı son derece yeterli. Yapmanız gereken tek şey güneşe çıkmadan yarım saat önce susam yağını cildinize ince bir tabaka halinde sürmek. Susam yağı içeriğindeki sesamol, sesamin ve e vitamini ile hem cildi güneşten koruyor hem de cildi besliyor. Susam yağının aynı zamanda antioksidan olduğunu da ekleyelim. Antioksidan oluşu ile cildin yaşlanmasını da geciktiriyor bu mucizevi doğal ürün.

Güneş Lekelerini Unutun!

Güneş nedeniyle oluşan bir diğer sorun güneş lekeleri. Yaz tatillerini zehir edebilen güneş lekeleri için de doğal bir çözüm var; susam yağı ile ceviz yağı. Güneşe çıkmadan önce üç ölçek susam yağını bir ölçek ceviz yağı ile karıştırıp bu karışımı cildinize uygulamanız cildinizde güneş lekelerin oluşmasını engelleyecektir. Görüldüğü gibi hem doğal içerikli hem de son derece hesaplı bu ürünlerle yaz boyunca gönül rahatlığıyla ve cildinizin sağlığını koruyarak güneşlenebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git