Güneş Yanığına Ne İyi Gelir?

Güneş Yanığına Ne İyi Gelir?

Cildin uzun süre güneşe maruz kalması sonucu hassaslaşması ve kuruması şeklinde meydana gelen zararlı duruma güneş yanığı adı verilir. Bu durumda cildinizde kızarıklık, derinizde soyulma ve kaşıntı meydana gelebilir. Güneş yanığına ne iyi gelir sorusuna ise aloe vera jelini, yulaf ezmesini, zeytin yağını veya yoğurt gibi doğal ürünleri önerebiliriz.

Bu ürünlerle hangi doğal karışımları hazırlayabileceğiniz bu yazımızda değineceğiz.

Aloe vera jelli bakım için cilt yanmasının meydana geldiği bölüme avuç içi miktarda kullanmanız yeterlidir. Avucunuzun içi ile dairesel hareketler yaparak masaj yaparcasına cildinize yedirebilirsiniz.

Yulaf ezmesinin hazırlanışında ise yalnızca yarım bardak size yetecektir. Bu ölçüde yulaf ezmesini 1 bardak su ile kaynatın ve soğuduğunda yanmış bölgelere uygulayın. 5 dakikanın sonunda yıkadığınız da yanık meydana gelen bölgede muhteşem bir iyileşmeyi göreceksiniz.

Zeytin yağını cilt yanığı sonrası oluşan kurumaya karşı kullanabilirsiniz. Cildin yumuşamasında ve sizi büyük bir acıdan kurtarmasında etkili olacaktır.

Son olarak yoğurt ile hazırlanabilecek doğal yönteme göz atmak istiyoruz. Yoğurdu yağsız olanından seçtikten sonra dolapta bir süre soğumaya bırakmalısınız. Bu güneş yanıklarına ne iyi gelir sorusunda en çok tercih edilen yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bunun dışında sık sık su ile temas etmek ve pamuklu giysiler giymek sizi güneş yanığından koruyacaktır. Sizler de güneş yanığına ne iyi gelir sorusuna verdiğimiz yanıtları takip ederek, kendinize evde ve doğal ürünler ile tedavi hazırlayabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git