Güneş Kararmasından Kurtulmak İçin Öneriler

Güneş Kararmasından Kurtulmak İçin Öneriler

Yaz döneminin geldiği şu günlerde, güneş ışınlarına maruz kalmamak imkansız. Özellikle tatil bölgelerinde, güneş altında fazlaca kalan kişilerin cildi güneş kararmasıyla karşı karşıya kalmaktadır. Güneş kararmaları bronzlaşmak terimiyle ayrı bir kategoridedir. Güneş kararması, güneşin zararlı ışınlarına maruz kalmaktan dolayı oluşur. Bu da önemli bir cilt problemi olarak kabul edilmektedir. Ancak endişeye gerek yok! Güneşin zararlı etkilerinden kurtulmak için, birkaç faktöre dikkat etmeniz yeterli olacaktır.

 

Güneş Kararmasını Engellemek İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

Güneş kararmasını engellemek için dikkat edilmesi gereken en büyük faktör, uzun süre güneş altında kalınmamasıdır. Ayrıca güneşlenmek için doğru saatlerin seçilmesi ve mümkünse 11:00 ile 16:00 saatleri arasında güneş ışınlarından kaçınılması gerekir. Bunun nedeni güneşin en etkili olduğu saatlerin, bu saat dilimleri arasında olmasıdır.

Ancak güneş altında kalmanız zorunlu ise, bu durumda yüksek koruyucu faktörlere sahip güneş kremlerini tercih etmeniz doğru olacaktır. Güneş kararması oluştuğunda, geçmesi zor olan bir sorundur. Bu nedenle güneş kararmalarının oluştuğu bölgelere, peeling uygulaması yapılması tavsiye edilmektedir. Böylelikle deri kendini daha hızlı yenileyecektir. Bunlara dikkat ettiğiniz halde güneş kararmasının önüne geçemiyorsanız, güneş kararması oluştuğunda fiziki ve psikolojik olarak rahatsızlık verecek bir hal alıyorsa mutlaka bir cilt doktoruna görünmelisiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git