Gül Suyunun Cilde Faydaları Nelerdir?

Gül Suyunun Cilde Faydaları Nelerdir?

Kozmetik ve cilt bakım ürünlerine olan ilgi arttıkça, çeşit çeşit ürün piyasaya sürülmeye başlandı. Ancak içeriğinde kimyasal maddeler bulunan bu ürünler, ciltte olumsuz etkilere yol açabiliyor. Hal böyle olunca cildini düşünen insanlar, tamamen doğal içerikli ürünleri tercih ediyor.

Cilt bakımında doğallık söz konusu olduğunda, gül suyu en bilinen ürünlerden biridir. Kuşaktan kuşağa geçen ve herkesin dolabında yer alması gereken gül suyu, saf ve katkısız olması nedeniyle cilde zarar vermeyen bakım ürünlerindendir. Cildi temizleyici etkisi bulunan, sivilce sorunuyla savaşmanızı sağlayan ve cilde gereken nemi veren gül suyunun faydaları bununla bitmiyor. İşte gül suyunun cilt üzerindeki diğer faydalı etkileri;

Gül Suyunun Faydalı Etkileri

Özellikle hassas cilde sahip kişilerin, içeriğinde kimyasallar bulunan ürünler yerine tercih edebileceği gül suyu, hassas cilt yapısında sıkça görülen kızarıklık ve diğer reaksiyon risklerini ortadan kaldırır. Gül suyu her cilt tipi için uygun özellikteki ürünlerden biridir. Ciltte oluşan kızarıklıkları giderici özelliğinin yanı sıra, kaşıntı ve iltihapları azaltır. Örneğin mantar ve egzama gibi cilt hastalıklarının sebep olduğu döküntü, kaşıntı ve kuruluklar için, gül suyu hem tedavi edici hem de önleyici etkiye sahiptir. Mat görünümlü ciltlere parlaklık veren ve siyah nokta oluşumunu engelleyen gül suyu, etkili bir cilt temizleyicidir. Gözeneklerin açılmasını sağlar. Cilde parlaklık verir ve cildin yağ dengesini, nem oranını olması gereken düzeyde tutar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git