Gül Hastalığına Bitkisel Çözüm

Gül Hastalığına Bitkisel Çözüm

Gül hastalığı genellikle yetişkin kadınlarda stres ve sıkıntı sonucunda ortaya çıkan, B vitamini eksikliği, sindirim sistemi problemleri, mide asit salgısında azalma, aşırı alkol tüketimi ve depresyonla tetiklenen bir hastalıktır. Dolayısıyla tüm cilt rahatsızlıklarında olduğu gibi beslenmeye dikkat etmek oldukça önemlidir. Protein ve lif eksikliğini arttıracak proteinlerin alınması, A ve C vitamini açısından zengin besinler tüketilmesi, özellikle yeşil yapraklı sebzelere yoğunlaşılması gerekmektedir. Aşırı çay ve kahve, baharatlı ve acılı besinler, alkol tüketimi Gül hastalığı için tetikleyici ve arttırıcı etken gösterebilir. Besinleri aşırı sıcak almamalı, vanilya ve kakao içerikli ürünler azaltılmalı, rafine ve karbonhidratlı besinlerden uzak durulmalı, katı yağlar yerine sıvı yağlar tercih edilmeli, salamura yiyeceklerden ve tuzdan kaçınılmalıdır.

Bitkisel Kür

Gül hastalığı tedavisi için;

  • 4 adet Papatya poşet çay
  • 4 adet Yeşil poşet çay
  • 3 su bardağı su

Çaylar kaynar suda on beş dakika demlenerek normal soğukluğa getirilir. Bir bez yardımıyla gül hastalığı olan bölgelere uygulanarak on beş dakika kadar bekletilip bölge yıkanır.

Diğer bir tarif ise 1 poşet yeşil çay, üç kaşık yulaf ezmesi, biraz elma sirkesi, üç tatlı kaşığı doğal yoğurt ve bal ile bir kür hazırlanabilir.

Kaynak: https://www.bakimlicilt.net/gul-hastaligina-bitkisel-cozum/

Etiketler:

Gül Hastalığına Bitkisel Çözüm Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. sena dedi ki:

    İnternet te gördüğüm bir çok yöntemi denedim gül hastalığından kurtulamadım. Vermiş olduğunuz kürü deneyeceğim inşallah işe yarar.

Sayfa başına git